Aktualności

Główna treœść strony

Wymarzony Ogród czyli katalog, który spełnia marzenia

Data umieszczenia:

Market budowlany OBI w Jabłonnie chce pomóc spełnić marzenie Hani z Wyszkowa. W sklepie wystawione są stojaki z nowymi katalogami Ogród. Biorąc katalog OBI każdy może wrzucić drobne do skarbony umieszczonej pod stojakami.

Markety budowlane OBI od lat spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Współpraca, która trwa od 2006 roku stawia na radość, przeżywanie szczęścia mimo choroby. Cierpienie jest codziennością podopiecznych fundacji, ale kiedy ich fantazja staje się rzeczywistością, choroba, ból i smutek schodzą na chwilę na drugi plan. Co roku odbywają się wspólne akcje – najnowsza, rozpoczęła się w kwietniu 2017.

Akcja odbywa się jednocześnie w 47 marketach w całym kraju, także OBI Jabłonna bierze w niej udział. OBI zdecydowało się tym razem na dystrybucję katalogów Ogród, dzięki którym każdy może spełnić swoje marzenia o pięknym przydomowym ogrodzie, tarasie lub balkonie.

Przy każdym ze stojaków z nowymi katalogami umieszczona jest skarbona, do której każdy może wrzucić dowolną kwotę, która zostanie w całości przeznaczona na spełnianie marzeń. Biorąc katalog OBI można spełnić marzenia ciężko chorych dzieci – mówi Wioletta Radomska, Kierownik działu reklamy w OBI.

W markecie OBI Jabłonna fundacja zbiera środki na spełnienie marzenia 5-letniej Hani z Wyszkowa, która zachorowała na rzadki nowotwór ośrodkowego układu nerwowego. Próbowano operacyjnie usunąć guza, ale nie udało się, ponieważ znajdował się zbyt blisko najważniejszych ośrodków w mózgu. Dziewczynka przeszła dodatkowo chemioterapię i serię naświetlań. Hania jak sama mówi, marzy o pokoju dla księżniczki, całkiem nowym i całkiem innym od tego co ma teraz – mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu fundacji.

Raz w miesiącu skarbony będą komisyjnie otwierane, a całość zostanie przekazana na konto Fundacji Dziecięca Fantazja. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Katalog, który spełnia marzenia i fantazje chorych dzieci, dostępny jest w marketach OBI. Dzięki OBI spełniło się już ponad 900 marzeń.

Pomóc Hani może każdy idąc do marketu OBI, biorąc katalog Ogród i wrzucając drobne do skarbony - dodaje Wioletta Radomska


Fundację można wesprzeć:
- poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS 0000168783
- przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w akcjach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji.
***
Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego z siedzibą w Warszawie. Powstała w 2003 roku. Jej celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji oraz pomoc społeczna rodzinom z chorymi dziećmi, w trudnej sytuacji materialnej. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 13 lat działalności spełniła ponad 5000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl

OBI to sieć sklepów z branży remontowo-wyposażeniowej (DIY), działająca na polskim rynku od 20 lat. Posiada najlepiej rozwinięte centrum ogrodnicze w kraju. Spółka swoją działalność rozpoczęła w roku 1970 w Hamburgu. Pierwszy polski market OBI powstał w 1998 roku w Tychach, w województwie śląskim. Obecnie OBI Polska jest właścicielem 47 sklepów zlokalizowanych w 37 miastach na terenie całego kraju, zatrudniając ponad 4,5 tys. pracowników. W ramach odpowiedzialności społecznej firma angażuje się w akcje charytatywne wspierając Fundację „Dziecięca Fantazja”. Od 2015 roku OBI Polska jest laureatem nagrody Gwiazdy Jakości Obsługi Klienta. Szczegółowe informacje dotyczące asortymentu znajdują się na www.obi.pl
Dodatkowych informacji udzielają:
Fundacja Dziecięca Fantazja
Joanna Polakowska, Koordynator Projektu
Email: info@f-df.pl, tel: + 48 604 213 013

OBI Polska
Melania Popiel, Dyrektor ds. Komunikacji OBI Polska
email: melania.popiel@obi.pl , tel.: +48 601 617 300
 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl