Aktualności

Główna treœść strony

Dwa srebra Ady

Data umieszczenia:

W Sobocie k. Poznania zakończyły się mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym do lat 14. Dwa srebrne medale wywalczyła 13 letnia Ada Piestrzyńska zawodniczka KT Legia Warszawa, mieszkanka Chotomowa, uczennica Gimnazjum w Chotomowie, stypendystka Gminy Jabłonna.

Ada w turnieju singlowym była rozstawiona z numerem 3 zgodnie z rankingiem Polskiego Związku Tenisowego (PZT). W pierwszym meczu turnieju wygrała z Natalią Łężniak z Krakowa 6-2, 6-1. Kolejny długi i pełen dramatycznych zwrotów akcji mecz z Natalią Turczuk z Wrocławia rozstrzygnął się w trzech setach na korzyść Ady 5-7, 6-4, 6-3. W ćwierćfinale Ada pokonała swoją koleżankę i partnerkę deblową Alę Formella z Bydgoszczy w dwóch setach.

Na etapie półfinału spotkała się z zawodniczką z Krakowa Rozalią Gruszczyńską numerem 2 turnieju i rankingu PZT. Po pierwszym wygranym secie dla Ady 6-4, przeciwniczka odrobiła stratę seta wygrywając 6-3. Decydujący trzeci set wygrała Ada i awansowała do finału. Finał to spotkanie z numerem 1 do lat 14 Polą Wygonowską z Ostródy. Mimo walki Ada przegrała mecz i ostatecznie zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Polski do lat 14.

W turnieju deblowym Ada w parze Alą Formellą były rozstawione z numerem 3. Pierwszy mecz z parą Górska/Świerczyńska rozstrzygnęły na swoją korzyść 7-6, 6-3. Kolejnymi przeciwniczkami były Pawlik/Wróblewska z Łodzi. Po meczu stojącym na wysokim poziomie ostatecznie wygrała Ada z Alą i awansowały do półfinału. Tutaj czekała już na nich pierwsza rozstawiona para Wygonowska/Gruszczyńska. Pierwszy przegrany set nie zwiastował ostatecznego wyniku – Ada z Alą przegrały 6-2. W drugim secie zmobilizowane wygrały 6-4, zatem decydował super tie-break gdzie wygrały 10-7 i awansowały do finału. W finale nie sprostały parze Bartusek/Kubach i zajęły drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Informacja i zdjęcie: Piotr Piestrzyński