Jesteś tutaj:

Rozpoczynamy budowę sali sportowej w Chotomowie

Data: 06.02.2019 r., godz. 17.55    1274
Dzisiaj (06.02.2019 r.) w Urzędzie Gminy Jabłonna miało miejsce podpisanie umowy na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z Jędrzejowa.

Celem inwestycji jest rozbudowa budynku szkoły o salę sportową, stołówkę wraz z towarzyszącymi pomieszczeniami oraz infrastrukturą inżynieryjną i komunikacyjną w zakresie opisanym w dokumentacji projektowej opracowanej przez Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek.

W ramach inwestycji powstanie budynek sali sportowej wraz z łącznikiem z istniejącą szkołą podstawową, drogi i chodniki, parkingi, zjazd, ogrodzenia oraz sieć wodociągową, przyłącze wodociągowe i instalację wodociągową (od studni wodomierzowej do budynku), instalację gazową (skrzynka na stację gazową oraz skrzynka z zaworem MAG na budynku), przyłącze kanalizacji sanitarnej, instalację kanalizacji deszczowej oraz przyłącze elektryczne.

Sala sportowa usytuowana przy ul. Partyzantów 124 będzie pełniła funkcję sali gimnastycznej dla potrzeb szkoły podstawowej, natomiast po lekcjach będzie obiektem ogólnodostępnym.
Przewiduje się, że jednocześnie z sali gimnastycznej będą korzystać 3 grupy po około 25 osób. Widownię zaprojektowano dla 208 widzów.

Obiekt zostanie wykonany w technologii monolitycznej, żelbetowej, przykryty stropodachem oraz nad salą gimnastyczną dachem o konstrukcji z drewna klejonego. Powierzchnia użytkowa trzykondygnacyjnego budynku o nieregularnym kształcie to około 3.000 m2.

Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejścia do budynku z poziomu terenu- bez stopni, wewnątrz niewystępują żadne progi. Toalety będą również przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez zachowanie normatywnych wymiarów pomieszczenia oraz zastosowanie pochwytów ułatwiających korzystanie z urządzeń sanitarnych. W budynku przewidziano windę dostosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych.

Na parterze znajdować się będą: szatnia z bufetem i magazynkiem, sala gimnastyczna, pokój trenerów, pokój SKS, magazyn sprzętu sportowego, 4 zespoły szatniowe z zapleczem sanitarnym, toalety ogólnodostępne, ponadto przedsionek wind towarowych dla dostaw cateringowych, schowki porządkowe oraz niezbędna komunikacja. Z sali gimnastycznej będą mogły korzystać 3 grupy po około 25 osób. Widownia pomieści 208 widzów.

Na 1 piętrze zaplanowano umiejscowienie jadalni dla 100 osób wraz z zespołem kuchennym (kuchnia cateringowa), biblioteki, pomieszczeń technicznych i gospodarczych, toalet ogólnodostępnych, łącznika z istniejącą szkołą oraz niezbędnej komunikacji.

Na 2 piętrze znajdować się będą: gabinety pedagoga i logopedy, pokój administracyjny, pracownia komputerowa, kotłownia, wentylatornia, pomieszczenie gospodarcze, sanitariaty.

Wartość umowy: 17 750 000,00 zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: lipiec 2020

Więcej o wykonawcy na kartelsa.com.pl/#Realizacje

Projekt wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo - Budowlane Ekobud s.c.
Wizualizacje- źródło: https://www.ekobud.net.pl