Jesteś tutaj:

Jakub Rochnowski z Chotomowa Motorowodnym Mistrzem Polski w klasie GT-15

Data: 04.07.2018 r., godz. 12.20    520
To już czwarty z kolei tytuł Mistrza Polski tego młodego trzynastoletniego zawodnika.
Kuba swoją przygodę z tym sportem rozpoczął zaraz po swoich 10 urodzinach i od tego czasu rok w rok plasuje się na samym szczycie podium.

Na tegoroczny sezon w Mistrzostwach Polski składały się trzy eliminacje, które odbyły się Ślesinie (16-17 czerwca), Chodzieży (23-24 czerwca) i Żninie (29 czerwca – 1 lipca).

W Żninie odbyły się także Mistrzostwa Europy w klasie, w której pływa Kuba. Nasz młody Chotomowianin jako jedyny reprezentant Polski został zakwalifikowany do biegów finałowych . 13-latek dzielnie reprezentował motorowodny „TeamPoland”.

W trzecim wyścigu czempionatu Jakub płynął na drugiej pozycji, jednak bieg z uwagi na drastyczną zmianę warunków atmosferycznych bieg przerwano. W tym spektakularnym wyścigu Kuba pokazał jaki potencjał w nim drzemie. W „restarcie” nie udało się już niestety obronić drugiej pozycji. Ten wyścig pokazał jednak jak niewiele brakuje Kubie do europejskiej czołówki.

Ostatecznie polski zawodnik z WKS Zegrze został sklasyfikowany na wysokiej 7 pozycji rywalizując z 17 najlepszymi zawodnikami z Estonii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowacji i Finlandii. Kuba był trzykrotnie szósty i raz czwarty – łącznie zgromadził 394 punkty.

Przed naszym zawodnikiem w tym sezonie jeszcze Mistrzostwa Świata, które odbędą się pod koniec lipca w Tallinie w Estonii.

Photo: Viesturs Lācis