Jesteś tutaj:

70. urodziny jabłonowskiej Biblioteki

Data: 20.05.2019 r., godz. 17.15    481
W czwartek 16 maja o godzinie 18:00 w jabłonowskim Pałacu nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego obchodziła swoje 70. urodziny. Tak wspaniały Jubileusz uświetnili zaproszeni goście, którzy są zarazem przyjaciółmi Biblioteki. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać życzeń od gminnych i powiatowych przedstawicieli władz i od dyrektora Biblioteki Narodowej.
Oprawę muzyczną zapewnili: wokalistka Gośka Andrzejewska - zaśpiewała dwa utwory – której towarzyszył gitarzysta Daniel Składanek a także sopranistka Magdalena Kunce – wykonała sześć pieśni- na fortepianie akompaniował Piotr Latoszyński.

Gościem specjalnym był kolumbijski poeta i dziennikarz, Winston Morales Chavarro, którego wiersze zostały przetłumaczone na język polski i wydane przez wydawnictwo Anagram. Moderatorką spotkania była p. dr Joanna Kapica- Curzytek (Uniwersytet w Zielonej Górze) a tłumaczką p. Barbara Curzytek (Uniwersytet w Poznaniiu). Autor czytał swoje wiersze w języku hiszpańskim a w polskim przekładzie – Conrado Moreno, który zarazem prowadził całą uroczystość.

Po zakończeniu spotkania można było nabyć książkę z autografem poety. A następnie uraczyć się kawałkiem urodzinowego tortu i uczcić ten zacny jubileusz lampką szampana.
Dziękujemy naszym Czytelnikom, że są z nami już od tylu lat, bo biblioteka to przede wszystkim Wy.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie