Jesteś tutaj:

Odkryj z nami Wisłę! Zachęcamy do wspólnego poznawania Gminy

Data: 09.07.2018 r., godz. 13.15    1121
Zapraszamy na cykl wycieczek tematycznych dotyczących historii, przyrody oraz tradycji i przeszłości wiślanej Gminy Jabłonna.
Malownicze brzegi Wisły to miejsca, w których zobaczyć można pozostałości dawnych przepraw, portów i działalności ludzkiej, związanej z codziennym życiem rolników i rybaków. Rozwojowi sołectw na przestrzeni wieków towarzyszyła bogata historia, na którą miały wpływ między innymi bliskość Warszawy, Twierdza Modlin oraz inne wydarzenia historyczne o wadze ponadlokalnej. Mimo położenia w sąsiedztwie największego miasta w Polsce, Gmina Jabłonna posiada piękną przyrodę, lasy, zabytkowy drzewostan oraz obszary chronione, w tym rezerwaty, gdzie można spotkać, podsłuchać i doświadczyć bliskości natury i jej piękna.

Malownicze brzegi Wisły, bogata historia, piękną przyroda, zabytkowy drzewostan. Zapraszamy na cykl wycieczek tematycznych!

Wszystkie wycieczki będą prowadzone przez przewodników, znawców przyrody, Wisły i historii lokalnej. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na maila: rewitalizacja@jablonna.pl, lub telefonicznie: 22 767 73 31, podanie terminu wycieczki i liczby uczestników. Wszystkie wycieczki są piesze i będą odbywać się niezależnie od pogody. Zachęcamy do założenia odpowiedniego obuwia i zabezpieczenia się przed owadami i kleszczami oraz zabrania ze sobą map i kompasów (szczególnie na wycieczki przyrodnicze).

Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku rezygnacji bardzo prosimy o poinformowanie organizatorów.