BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Barbara Serafin złotą medalistką

Data: 18.07.2018 r., godz. 08.16    2946
Gmina Jabłonna może pochwalić się wyjątkowymi, odnoszącymi sukcesy sportowcami. Jedną z wybitnych osób zamieszkujących naszą gminę, jest Barbara Serafin, która w miniony weekend została złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów 16 letnich w pływaniu.
Od 13.do 15. lipca na 50-metrowym basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. W zawodach, Jabłonnę reprezentowała Barbara Serafin, która razem z koleżankami z klubu G-8 Bielany zdobyła w piątek złoty medal w sztafecie 4 x 200 metrów.

W sobotę, Basia i jej koleżanki zdobyły srebrny medal w sztafecie 4 x 100 metrów tracąc 0,13 sekundy do sztafety, która zajęła 1 miejsce (obie sztafety uzyskały czas lepszy od rekordu Polski).

Basia, oprócz sukcesów w sztafecie zaprezentowała się równie rewelacyjnie, w startach indywidualnych. Zarówno w piątek jak i sobotę awansowała do popołudniowych finałów A. W piątek wywalczyła 5. miejsce w Polsce na dystansie 200 metrów a w sobotę 9. na dystansie 400 metrów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie: Adam Serafin