Aktualności

Główna treœść strony

Startują nowe linie autobusowe!

Data umieszczenia:

W poniedziałek 6 listopada w gminie Jabłonna ruszą oczekiwane od dłuższego czasu dwie nowe linie lokalne – L34 i L41.

Do tej pory w gminie można było korzystać z autobusów ZTM linii - 723, 731, 741 i N63 oraz autobusów prywatnych. Od początku nowego tygodnia dotychczasowa oferta komunikacyjna zostanie wzbogacona o dwie linie lokalne.

Trasy przejazdu
Linia lokalna L41 będzie jeździła na trasie Nowy Dwór Mazowiecki – zachodnia cześć gminy Jabłonna (droga wojewódzka 630) – Jabłonna, ulicą Szkolną do obwodnicy Jabłonny – Legionowo.
Linia lokalna L34 pojedzie z Olszewnicy Starej – ulicą Kordeckiego przez Dąbrowę Chotomowską – Chotomów – do Legionowa. Na tej trasie znajdą się nowe przystanki – Brzozowa, Lipowa i Wypoczynkowa, o które wielokrotnie apelowali mieszkańcy Dąbrowy Chotomowskiej i Chotomowa.

Bilety

W obydwu liniach uznawane będą następujące bilety emitowane przez ZTM, ważne w drugiej strefie biletowej: dobowe, weekendowe, 3-dniowe, weekendowe grupowe, 30 dniowe, 90 dniowe, bilety imienne dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci lub więcej, seniora. Jednocześnie będzie można również kupić bilety jednorazowe u przewoźnika w cenie: 3 zł bilet normalny i 1,50 zł bilet ulgowy oraz bilety miesięczne tylko na linie L w cenie: 70 zł bilet miesięczny i 35 zł bilet ulgowy.
W autobusach linii L w naszej gminie honorowane będą uprawnienia do ulgowych albo bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego obowiązujące w komunikacji ZTM. Szczegółowe informacje dotyczące uprawnienia do ulg znajdują się na stronie UPRAWNIENIA DO ULG

Przewoźnik
W pierwszej połowie października Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozu regularnego wykonywanego w ramach lokalnego transportu w gminie Jabłonna. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS i właśnie ta firma do końca przyszłego roku zapewni przewóz pasażerów na wyżej wymienionych liniach. Przejazdy będą odbywały się niskopodłogowymi autobusami firmy VDL Ambasador w których znajdzie się 20 miejsc siedzących i do 40 miejsc stojących.

Rozkłady jazdy i przystanki
Autobusy linii L34 i L41 w dni powszednie będą jeździły w godzinach szczytu co godzinę a w pozostałym czasie co dwie godziny. Od poniedziałku do piątku zaplanowanych jest 14 kursów, a w weekendy i dni świąteczne 9 kursów. Jeżeli będziecie mieli Państwo uwagi dotyczące rozkładu jazdy i funkcjonowania nowych linii autobusowych prosimy o przesyłanie ich na adres: promocja@jablonna.pl

Rozkład jazdy linii L34 dostępny jest na stronie:
ROZKŁAD JAZDY LINII L34Rozkład jazdy linii L41 dostępny jest na stronie:
ROZKŁAD JAZDY LINII L41
Ile kosztuje nas komunikacja?
Po wprowadzeniu nowych linii lokalnych roczne koszty związane z transportem publicznym w gminie Jabłonna wynoszą już blisko 3 miliony zł. Na tę sumę składają się – dofinansowanie do linii regularnych 723, 731, 741, N63, dowożenie dzieci do szkół, dofinansowanie do zakupu biletów długookresowych w ramach Karty Mieszkańca Gminy Jabłonna i linie lokalne L34 i L41.
 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl