Aktualności

Główna treœść strony

Ekspertyza techniczna budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie

Data umieszczenia:

W związku z deklaracją Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego złożoną w trakcie spotkania z rodzicami dzieci w poniedziałek 20 listopada publikujemy ekspertyzę techniczną budynku w którym znajduje się Przedszkole Gminne w Chotomowie przy ul. Żeligowskiego 27.

Jednocześnie informujemy, że budynek ze względu na jego stan techniczny objęty został stałym monitoringiem. W przypadku opadów śniegu, dach przedszkola będzie niezwłocznie odśnieżany, tak by dodatkowo nie obciążać jego konstrukcji.

W związku z alarmującymi wynikami ekspertyzy, Urząd Gminy Jabłonna od początku czerwca do końca września 2017 r. podejmował intensywne działania zmierzające do znalezienia optymalnego sposobu rozwiązania zaistniałej sytuacji. Opierając się na opiniach ekspertów oraz posiadanej wiedzy zaproponowano wybudowanie placówki kontenerowej na działce położonej przy ul. Piusa XI w Chotomowie.
Wybrana technologia pozwala na szybsze niż tradycyjnie wybudowanie obiektu oraz późniejsze wykorzystanie go w innym miejscu, a nawet z innym przeznaczeniem. Wybór lokalizacji został podyktowany względami technicznymi oraz możliwościami jakie stwarza wskazana nieruchomość. Wielkość terenu, dostęp do sieci wodociągowej oraz dobre skomunikowanie spełniają wszystkie stawiane przez Urząd wymagania. Co więcej, przeprowadzone analizy geotechniczne jasno wskazują na to, że nie ma przeszkód do realizacji zamierzonej inwestycji. Zgodnie z wynikami badań, jedynie jedna część budynku będzie wymagała przegłębienia fundamentów o ok. 0,5 m. Wybór technologii posadowienia obiektu należy do konstruktora.

Więcej na ten temat pisaliśmy w informacji na stronie Gminy Jabłonna.

W ciągu ostatnich kilku dni – 15 i 20 listopada odbyły się dwa spotkania z rodzicami dzieci uczęszczających do Przedszkola Gminnego w Chotomowie. W trakcie spotkań Wójt Jarosław Chodorski i przedstawiciele Urzędu Gminy prezentowali najbardziej optymalne wyjście z obecnej sytuacji, a jest nią budowa przedszkola kontenerowego na działce położonej przy ul. Piusa XI w Chotomowie. W spotkaniach wzięli udział również przedstawiciele Rady Gminy Jabłonna od której finalnie zależy czy to rozwiązanie zostanie wdrożone. Do rozpoczęcia prac przy budowie przedszkola kontenerowego niezbędna jest zgoda Radnych i zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych w budżecie Gminy Jabłonna. Urząd Gminy jest gotowy do rozpoczęcia prac niezwłocznie po uzyskaniu zgody większości Rady Gminy Jabłonna.

EKSPERTYZA TECHNICZNA

 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl