Pytania do wójta

Główna treœść strony

Archiwum pytań do wójta

 Ustawienia 

Znalezione odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania:
Kategoria: Wszystkie
Szukany ciąg znaków:
Data:
Imię i nazwisko:

Pytanie: (kategoria: Bezpieczeństwo)
Dzień dobry, W związku z raportem o stanie walów na terenie gminy Jabłonna serdecznie proszę o podanie informacji jakie i w jakim okresie zostaną podjęte działania, co do poprawy stanu technicznego walów na terenie gminy. z poważaniem Ewa
(Ewa Jasińska, 15.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
o planach związanych z modernizacją wału przeciwpowodziowego znajdującego się na terenie gminy Jabłonna pisaliśmy na www.jablonna.pl między innymi w lutym- http://jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=3573.
13 maja 2017 r., Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie ogłosił zamówienia na dokumentację projektową na potrzeby inwestycji pn. "Przebudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki”. Oferty mogą być składane do 29 maja 2017 (godz. 10.00).

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy jest zaplanowane i jeśli tak to na kiedy wyrównanie drogi przy ulicy Kasztanowej w Chotomowie. Stan drogi jest tragiczny, a i tak z dnia na dzień pogarsza się jeszcze bardziej. Bardzo proszę o rozwiązanie problemu.
(Iwona Malczyk, 10.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
prace rozpoczną się w najszybszym możliwym terminie– przy pierwszym zleceniu po rozstrzygnięciu przetargu (termin składania ofert w przetargu na utrzymanie dróg upływa 12.05).

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Gdzie można znaleźć informację o drogach z naszej miejscowości przeznaczonych do natychmiastowej naprawy. "Ulice" są w coraz gorszym stanie i jak tak dalej pójdzie to rachunki za naprawę zawieszeń w samochodach będziemy słać na gminę
(Ryszard Robaszek, 10.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
prosimy o bezpośredni kontakt z Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej pod nr. tel.: 22 767 33 88.

Pytanie: (kategoria: Bezpieczeństwo)
Dzień dobry! Serdeczne proszę o podanie informacje na temat stanu wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Jabłonna. z poważaniem
(Ewa Jasińska, 10.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
protokół z kwietniowego przeglądu wałów przeciwpowodziowych znajduje się w linku www.jablonna.pl

Pytanie: (kategoria: Inne)
Proszę o naprawę oświetlenia ulicznego na wjeździe do osiedla HEPI w JABŁONNIE. Od kilku dni brak światła na całym odcinku od ulicy Modlińskiej do ulicy Konwaliowej. Pozdrawiam Irena
(Irena Głuchowska, 10.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
dziękujemy za zgłoszenie.
Awaria została naprawiona wczoraj, po otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego.
Zachęcamy do telefonicznego informowania o awariach- 22 767 33 86.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Ochrona środowiska)
Dlaczego Punkt odbioru Bioodpadów jest czynny tylko w poniedziałki w godzinach od 16.00 do 17.00. Pracuję w Warszawie i nie jestem w stanie w tych godzinach dostarczyć skoszoną trawę do tego punktu ze względu na czasochłonny przejazd z miejsca pracy do miejsca zamieszkania. W zeszłym roku czynny był punkt odbioru Bioodpadów dla mieszkańców gminy Jabłonna w Legionowie w każdy dzień i w każdą sobotę tygodnia co umożliwiało swobodne dostarczanie bioodpadów. Proponuję aby Punkt odbioru bioodpadów był otwarty w każdą sobotę w określonych godzinach np 12.00 - 13.00 lub w poniedziałek ale w godzinach późniejszych np 17.00 - 18.00. Nadmieniam że dłuższe przetrzymywanie skoszonej trawy w workach powoduje jej gnicie i wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście można część kompostować ale nie wszystką trawę przy cotygodniowym koszeniu. Proszę o pilne odniesienie się do tego problemu.
(Waldemar Kamiński, 08.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
odpady zielone są odbierane bezpośrednio z posesji 8 razy w ciągu roku. W Pana rejonie najbliższy odbiór zaplanowany jest na poniedziałek 15 maja. Zachęcamy do skorzystania z tej formy oddania odpadów zielonych.
Za sprawą zmiany lokalizacji, GPSZOK znajduje się teraz na terenie gminy- w przeciwieństwie do poprzedniego usytuowania na terenie gminy miejskiej Legionowo. Wraz ze zmianą lokalizacji, GPSZOK nie jest już obsługiwany przez podmiot zewnętrzny ale przez Urząd Gminy. „Przeprowadzka” Punktu nastąpiła na początku kwietnia i obecnie GPSZOK jest czynny w każdy poniedziałek (oprócz świąt) od godziny 16.00 do 17.00. Planujemy usprawnienie obsługi Punktu, o czym z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy na stronie internetowej.

Referat Gospodarki Odpadami

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Witam, proszę o informację dotyczącą terminu naprawy nawierzchni i wyrównania ulicy Dębowej. W chwili obecnej odcinek od ulicy Wrzosowej jest nie tylko nieprzejezdny, ale znajduje się wręcz w stanie krytycznym.
(Aneta Ciemiecka, 07.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
po rozstrzygnięciu przetargu na utrzymanie dróg gminnych rozpoczniemy prace remontowe. Obecnie nie jest jeszcze możliwe wskazanie terminu prac na ul. Dębowej.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Ochrona środowiska)
Witam, Mam pytanie dotyczące oprysku okolicy naszej gminy w związku z plagą kleszczy. Czy jest on planowany w tym roku? Moja córka w ubiegłym roku zachorowała na boreliozę, a leczenie trwa nadal. Jak bardzo niebezpieczna jest to choroba, chyba nie muszę tłumaczyć. A kleszczy jest już tak dużo, ze można je znaleźć nawet na elewacji domu. Pozdrawiam
(Dagmara Witkowska, 03.05.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
kleszcze występowały w Polsce od zawsze, ale wraz z ocieplaniem się klimatu ich liczba bardzo szybko rośnie, zwłaszcza po łagodnych zimach. Wystarczy, że temperatura jest wyższa od zera, a kleszcze natychmiast zaczynają żerować. Przeprowadzenie oprysków na kleszcze wiązałoby się z ogromną ingerencją w ekosystem. Opryski na kleszcze i jednocześnie na komary są zlecane głównie przez Urzędy Miast i dotyczą terenów parków oraz skwerów miejskich. Jednocześnie każde opady deszczu zmniejszają skuteczność oprysków, a łatwość przenoszenia kleszczy przez rożne zwierzęta np. ptaki, skutkowało by ich szybkim powrotem.
Aby ograniczyć ryzyko ukąszenia przez kleszcze należy przestrzegać kilku ważnych zasad w trakcie wędrówek po lesie lub łące m.in. należy zakładać długie spodnie i koszule/bluzy z długim rękawem, zakładać zakryte buty oraz stosować nakrycia głowy. Dobrym sposobem jest stosowanie specjalnych środków odstraszających kleszcze, czyli odpowiednich repelentów-substancji zawierających dietylotoluamid (DEET), który rozpyla się na ubraniu i odsłoniętej skórze z wyjątkiem twarzy. Po powrocie do domu należy dokładnie sprawdzić swoje ciało. Im szybciej wykryjemy kleszcza i go usuniemy tym mniejsza szansa na złapanie infekcji.

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Pytanie: (kategoria: Ochrona środowiska)
Witam, Moje pytanie jest związane z instalacja paneli solarnych do podgrzania wody. Czy jest możliwość otrzymania dofinansowanie i w jakiej wysokości, od gminy na założenie panela słonecznego obrotowego do ogrzania wody? Pozdrawiam, Iwona Dąbrowska
(Iwona Dąbrowska, 26.04.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
obecnie Gmina Jabłonna nie udziela tego typu dofinansowania, gdyż nie posiada zagwarantowanych w budżecie i dedykowanych temu celowi środków finansowych. W październiku 2016 r. złożyliśmy wniosek o środki zewnętrzne opiewający na blisko 12 mln złotych dotyczący zakupu i montażu u mieszkańców Gminy Jabłonna infrastruktury wykorzystującej Odnawialne Źródła Energii, w tym także kolektory słoneczne, o które Pani pyta. Niestety na chwilę obecną wniosek nie zakwalifikował się do dofinansowania, trwają prace zmierzające do złożenia odwołania i skierowania wniosku na powtórną ocenę. Tak czy inaczej nawet w przypadku uzyskania dofinansowania dla tego projektu, regulamin konkursu nie uwzględniał montażu kolektora słonecznego w systemie obrotowym a jedynie jako tzw. jednostki stacjonarne, zamontowane na stałe np. na dachach budynków mieszkalnych.

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Strona WWW)
Witam, czy wyłączenia w dostawie prądu 28 b.m. dotyczą Chotomowa czy Jabłonny? Ulice Konwaliowa, Wrzosowa, Dębowa, Osiedle HEPI to zgodnie z dokumentami Jabłonna, dlaczego na stronach urzędu Jabłonna pojawia się informacja o ich przynależności do Chotomowa? Pozdrawiam Irena
(Irena Głuchowska, 24.04.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
dziękujemy za Pani czujność, wyłączenie prądu 28 kwietnia dotyczy zarówno Chotomowa jak i Jabłonny.
Informacja o wyłączeniach prądu została wygenerowana przez PGE Dystrybucja. Na www.jablonna.pl zamieszczamy informacje o wyłączeniach na podstawie komunikatów ze strony operatora.
Dziękujemy za przesłanie Pani uwag, news o wyłączeniach został uzupełniony o Jabłonnę.

Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej

Pierwsza | Poprzednia | 1 | Następna | Ostatnia

 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl