Pytania do wójta

Główna treœść strony

Archiwum pytań do wójta

 Ustawienia 

Znalezione odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania:
Kategoria: Wszystkie
Szukany ciąg znaków:
Data:
Imię i nazwisko:

Pytanie: (kategoria: Ochrona środowiska)
Czy można liczyć na opublikowanie w najbliższym czasie (a miało to być do końca kończącego się dziś tygodnia) harmonogramu odbioru śmieci na II kwartał 2017 roku? Dziękuję.
(Jitka Kisielewska, 25.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
nowe harmonogramy odbioru odpadów znajdują się na www.srodowisko.jablonna.pl (opublikowane w piątek, 23.06) oraz na www.jablonna.pl.

Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej

Pytanie: (kategoria: Oświata)
Witam Mój syn został przyjęty do przedszkola Tutorland i moje pytanie brzmi czy Pan Wójt może wpłynąć na Panią Dyrektor aby brama wjazdowa na czas pobytu dzieci w przedszkolu była bezwzględnie zamykana , bo nie przekonują mnie słowa, że starają się ją zamykać jak i że dzieci wiedzą , że nie mogą się do niej zbliżać. Interesuje mnie również koszt wyżywienia Pani Dyrektor powiedziała, że to koszt 11 zł. czy jest on równy z kosztem "wsadu do kotła" . Z góry dziękuje za odpowiedź.
(Anna Saj, 21.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
osobą odpowiedzialną za warunki bezpieczeństwa na terenie przedszkola jest jego dyrektor. Na zgłoszony przez Panią problem zwrócimy Pani Dyrektor uwagę.
Wysokość stawki żywieniowej została przez przedszkole podana w ofercie konkursowej.

Wydział Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych

Pytanie: (kategoria: Inne)
witam, mam pytanie czy gmina obecnie dofinansowuje zakup pomp ciepła czy pieców zgazowujących paliwa stałe?
(karol gąbka, 21.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
generalnie gmina Jabłonna nie ma w swym budżecie przewidzianych/wyizolowanych środków finansowych na dofinansowanie zakupu przez mieszkańców instalacji wykorzystujących tzw. Odnawialne Źródła Energii – pod pojęciem piec zgazowujący paliwo stałe kryje się piec na tzw. holzgas – czyli zgazowujący drewno, a nie piec zgazowujący węgiel – niestety w takim przypadku zgodnie z obecnie przyjętymi wytycznymi nie jest to rodzaj energii odnawialnej.
Gmina stara się pozyskiwać dofinansowanie do takich działań z tzw. źródeł zewnętrznych. W naszym przypadku będzie to RPO WM 2014-2020 oraz WFOŚiGW w Warszawie.
Co do RPO WM – złożony przez nas w zeszłym roku wniosek dotyczył m.in. zakupu pomp ciepła – zarówno sprężarkowych jak i gruntowych traktowanych jako instalacje wykorzystujące właśnie OZE – w chwili obecnej czekamy na ustosunkowanie się do złożonego przez nas odwołania. Przeszliśmy pozytywnie etap oceny formalnej i merytorycznej wniosku, natomiast uzyskana przez nas ilość punktów okazała się za mała, aby zakwalifikować się do dofinansowania.
Co do pieców zgazowujących paliwa stałe – w tym przypadku o ile jest to piec zgazowujący drewno, jest on przez WFOŚiGW traktowany jako piec wykorzystujący biomasę, dofinansowanie do zakupu takiego pieca wynosi do 75% kosztów brutto, nie więcej jednak jak 5 000 zł. Pytanie czy taka kwota dofinansowania Pana satysfakcjonuje. Niestety nabór do programu wymiany pieców zamknęliśmy w tym roku w marcu, złożony przez nas wniosek do WFOŚiGW jest procedowany i raczej w tym roku już nie będzie możliwości dopisania się do listy osób, które uzyskają wsparcie.
Zachęcamy do śledzenia naszej strony i fb na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku – prawdopodobnie w tym czasie będziemy przyjmować zgłoszenia do kolejnej edycji programu wymiany pieców.

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Szanowny Panie, dziękujemy za 'wyrównanie' ulicy Kasztanowej. Pragnę poinformować, iż stan techniczny i użytkowy tej drogi nie spełnia żadnych norm. Nawierzchnia pyli się zanieczyszczając powietrze i ubrania mieszkańców. Zwracam uwagę, iż sposób wykonania nie zmienił a wręcz pogorszył warunki korzystania z tej drogi. W obecnym stanie droga nadaje się jedynie do użytku dla samochodów a nie pieszych i mieszkańców zamieszkujących przy drodze. Mam nadzieję, ze odbiór techniczny wykaże usterki i gmina zażąda od wykonawcy naprawienia wad i uzdatnienia tej nawierzchni w sposób korzystny dla wszystkich mieszkańców. z poważaniem, Agnieszka Pawłowska
(Agnieszka Pawłowska, 20.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
prace na ul. Kasztanowej w ramach bieżącego utrzymania dróg zostały wykonane poprawnie. Droga została wyrównana i uzupełniona kruszywem. Ze względu na to, że do uzupełnienia ubytków w nawierzchni zostały wykorzystane dwa rodzaje materiału o różnej strukturze i wielkości, do momentu wystąpienia opadów deszczu, dzięki którym materiał ułoży się we właściwy sposób, pylenie/kurzenie nawierzchni jest nieuniknione.
Prosimy o dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Miałem przyjemność odwiedzić znajomych w Strzeszewie. Lecz powrót to makabra. Wyjazd z Chotomowskiej na trasę do Warszawy to - korek samochodów skręcających na Warszawę lub Nowy Dwór potężny. Bowiem sznur samochodów uniemożliwia bezproblemowe wyjechanie z tej ulicy podporządkowanej. Szkoda czasu i spalanej benzyny. Jak jechałem do, to widziałem też korek tam ale rano. Moim zdaniem sygnalizację świetlną chyba należałoby przenieść na to skrzyżowanie. Wasi mieszkańcy tego problemu nie sygnalizowali - nie wieżę ? Widziałem jak niektórzy zawracali - widocznie znali jakiś inny przejazd. Pozdrawiam
(Krzysztof Trzciński, 14.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
znamy przedstawiony przez Pana problem. W opisanym przez Pana miejscu krzyżują się drogi powiatowa z wojewódzką, w związku z tym, by rozwiązać problem korków, gmina potrzebowała szeregu uzgodnień z zarządcami dróg. Obecnie, projekt przebudowy skrzyżowania z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej został złożony do zaopiniowania w Starostwie Powiatowym. Po uzyskaniu wszystkich zgód i uzgodnień, gmina przystąpi do realizacji przebudowy skrzyżowania.

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Sz. Panie Wójcie ul. DOLINOWA na odcinku ul. Św. z Akwinu kierunek działki do wylotu ul. partyzantów oraz skrzyżowanie ul. Dolinowej z ul. Jarzębinową .... prosi się po zimie o wyrównanie, wystąpiły dziury i po deszczu są kałuże, o tym pisałem w kwietniu, a dzis już czerwiec.... tu nie tylko jeżdżą samochody, chodzą dzieci i ludzie w różnym wieku... prosze wyjaśnienie kiedy będzie poprawa... wlodzimierz zacharski
(Włodzimierz Zacharski, 13.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
prace na terenie Chotomowa wykonywane w ramach bieżącego utrzymania dróg rozpoczną się po 19 czerwca, wśród ulic objętych pracami znajduje się ul. Dolinowa.
W kwestii szczegółowego zakresu robót prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej (22 774 37 33).

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Inwestycje Infrastrukturalne)
Sz. Panie Wójcie ul. Jarzębinowa została ujęta o dofinansowanie na realizację projektu "BUDOWA SYSTEMU GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ w 2017 r i jej wykonanie... a więc na co teraz czekamy.......by realizować wykonanie Każdy z użytkowników dostał od gminy dokument podpisany przez Pana Wójta i cisza .... częściowa instalacja wodna została wykonana do ul. Św. Tomasza z Akwinu i sie zatrzymała, czyżby część dostała Gmina KASY?, nawet nie próbowano dalej poprzez ul. Dolinową wykonać awaryjnych ujęć wody w kierunku działek gdzie znajduje się ponad 15 gospodarstw + działki... proszę o wyjaśnienie. włodzimierz zacharski
(Włodzimierz Zacharski, 13.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
„Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminny Jabłonna – etap I” realizowana będzie w latach 2017 – 2022.
Ulica Jarzębinowa została ujęta w tym projekcie i przewidziana do realizacji w latach 2017-2018. Dokumenty o których Pan wspomina, to wstępna zgoda na zaprojektowanie i wybudowanie sieci wodno-kanalizacyjnych w ulicy Jarzębinowej stanowiącej drogę prywatną.
Proces projektowy w tej ulicy rozpocznie się w tym roku, a budowa sieci nastąpi w roku 2018. Podpisana przez Pana zgoda jest niezbędna do rozpoczęcia procesu projektowego.
Budowa sieci wodociągowej między innym w ulicy Św. Tomasza z Akwinu nie jest w zakresie projektu pn.:„Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminny Jabłonna – etap I” realizowanego że środków unijnych.
Inwestycja obejmująca budowę sieci wodociągowej w ulicach Piusa XI, Partyzantów, Dolinowej, Św. Tomasza z Akwinu, Kościelnej, Tęczowej, Świetlistej, Jasnej wraz z odgałęzieniami do granic przyległych nieruchomości w miejscowości Chotomów, Gmina Jabłonna rozpoczęła się już w 2016 roku i realizowana jest ze środków własnych Gminy.

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Inne)
Kiedy na stronie urzędu pojawi sie nowy harmonogram odbioru śmieci / odpadów. Nowa Umowa jest rzekomo podpisana, a harmonogramu nadal wisi stary.
(Mariusz Wierzchoń, 13.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
w przyszłym tygodniu opublikujemy harmonogramy na www.srodowisko.jablonna.pl. Również w przyszłym tygodniu, firma odbierająca odpady będzie dostarczała wszystkim mieszkańcom wydruku harmonogramów.

Referat Gospodarki Odpadami

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Szanowny Panie Wójcie Czy jest możliwość, by umieścili Państwo harmonogram prac naprawczych dróg w naszej gminie? Prosiłem o wyrównanie ulicy Cudne Manowce, równarka jeździła po okolicznych drogach dwa tygodnie temu, jednak powyższą ulicę ominęła...
(Michał Wita, 12.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
wskazana przez Pana ulica jest przeznaczona do naprawy. Informujemy, że prace w ramach bieżącego utrzymania dróg, na terenie Chotomowa rozpoczną się w przyszłym tygodniu (19-23 czerwca).

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Witam, już drugi rok zapytuję o naprawę (wyrównanie i zasypanie dziur) ulicy Złotej w Chotomowie - w części należącej do Gminy oczywiście. W odpowiedzi spodziewam się podjęcia wymiernych działań, natomiast termin "droga zostanie naprawiona" jest nieco nużący po dwóch latach.
(Aldona Piasecka, 08.06.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
na dzień dzisiejszy gmina nie ma w planach realizacji inwestycji drogowych obejmujących ul. Złotą w Chotomowie.
W kwestii równania nawierzchni drogi w części należącej do gminy,w ramach bieżącego utrzymania dróg, prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Gospodarki Komunalnej bądź o podanie numeru telefonu w kolejnej wiadomości (numer nie zostanie opublikowany).

Wydział Inwestycji/Wydział Gospodarki Komunalnej

Pierwsza | Poprzednia | 1 | Następna | Ostatnia

 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl