Jesteś tutaj:

Za nami Święto Gminy Jabłonna 2018

Data: 10.09.2018 r., godz. 15.23    969
Tegoroczne Święto Gminy Jabłonna oraz odbywający się w trakcie Święta IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, zgromadziły wyjątkowo dużo uczestników. Liczne stoiska, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz wyjątkowa, przyjazna atmosfera sprawiły, że był to bardzo udany dzień.
Sobotnie świętowanie rozpoczęliśmy Parkrunem, w którym wzięło udział 68 uczestników! W godzinach 10:00-14:00 trwała akcja krwiodawstwa zorganizowana wspólnie z HDK Legion- dziękujemy krwiodawcom, że tak licznie wzięli udział w akcji.

W tym roku- już po raz drugi- byliśmy gospodarzami Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, której jesteśmy członkiem.

Zwycięzcą tegorocznego Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw zostało sołectwo Trzciany, które reprezentowało naszą gminę. Ogromne zaangażowanie Mieszkańców, wspaniałe stoisko oraz zjawiskowy występ sceniczny sprawiły, że już trzeci raz z rzędu reprezentanci Gminy Jabłonna stanęli na najwyższym podium. Mieszkańcy Trzcian włożyli wiele serca w przygotowania do Festiwalu- gratulujemy i dziękujemy!

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Gminy Jabłonna, na których wraz z LKS LOTOS Jabłonna malowaliśmy dziecięce buźki, zaplataliśmy warkoczyki, skręcaliśmy balony, puszczaliśmy ogromne bańki, malowaliśmy koszulki, budowaliśmy miasto z kartonów oraz rozmawialiśmy o działaniach i planach Gminy.

Dzieci i młodzież, a nawet dorośli, chętnie korzystali z dmuchanych zabawek, ścianki wspinaczkowej czy euro bungee sfinansowanych przez Gminę Jabłonna i GCKiS.

Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego odczytywano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w ramach akcji „Narodowe Czytanie”.

W MIASTECZKU PRZEDSIĘBIORCÓW swoją działalność zaprezentowali: CARBONBIKE, STUDIO LIONFITNESS, B&P Sp. Jawna, PLUS Biuro Rachunkowe, Studio Format, OLEJ-ISTNY, DACHMUR, KAT-ART, STANKIR S.C.

Pogoda pokrzyżowała nasze wieczorne plany, niemniej jednak z zespołem Enej na pewno się spotkamy. O planowanym terminie koncertu poinformujemy Państwa gdy tylko zostanie ustalony.

Dziękujemy sponsorom: Gaz System, Starostwo Powiatowe w Legionowie, Leroy Merlin, Volkswagen, Opel, Suzuki oraz partnerom: LGD Zalew Zegrzyński, Dom Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie, HDK Legion, LKS LOTOS Jabłonna, OSP Jabłonna, 32. Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej oraz wszystkim przedsiębiorcom i wystawcom, którzy wzięli udział w Święcie Gminy Jabłonna zorganizowanym przez Urząd Gminy Jabłonna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie.