Jesteś tutaj:

Spektakl online dla dzieci- „Ronja, córka zbójnika”

Data: 09.12.2020 r., godz. 12.54    785
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na wyjątkowy spektakl online „Ronja, córka zbójnika” warszawskiego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w reżyserii Anny Ilczuk: 19 grudnia (sobota) w godz. 13:00-19:00.
Na plakacie scena z przedstawienia

Ronja to bohaterka kultowej książki Astrid Lindgren, szwedzkiej pisarki, autorki m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Pippi Pończoszanki”, „Nilsa Paluszka”, „Mio, mój Mio” czy „Braci Lwie Serce”.

Ronja mieszka w lesie i jest córką zbójnika Matta. Zaprzyjaźnia się z Birkiem, synem herszta konkurencyjnej bandy. Czy zakazana przyjaźń dwójki „dzieci lasu” może przetrwać?

Wybrane recenzje spektaklu:

„»Ronja, córka zbójnika« w reżyserii Anny Ilczuk to szalona, leśna, teatralna przygoda o dzieciństwie, dojrzewaniu, przyjaźni, a także o byciu rodzicem. (…). Aktorzy grają kilka postaci naraz, przeistaczając się błyskawicznie. Czasem przyglądają się z boku swoim bohaterom. Relacja rodzic – dziecko w spektaklu jest na pierwszym planie. To rodzice Ronji, przeciwko którym buntuje się bohaterka, uczą ją »wyrzucać strach«, gdy na zewnątrz szaruchy i deszcze, a ona wyrusza na samotną wyprawę przeciwko światu. Symboliczna jest scena jej narodzin. Klara Bielawka maluje swoją postać śmiałą, grubą kreską. (…). Twórcy pozostawiają duże pole dla wyobraźni małych i większych widzów. Bawią się konwencją, umownością, teatralnością, kreują baśniowy, daleki od realizmu świat wichrów i leśnych strachów, a także tych, które są najgłębiej – w nas samych”. (Zuzanna Liszewska, teatrologia.pl)

„Anna Ilczuk wraz z zespołem uruchomiła całą machinę teatralną, stworzyła spektakl zwarty, dynamiczny, przezabawny, rzetelnie przygotowany i profesjonalnie wykonany zarówno od strony aktorskiej, jak i wizualnej. (...). Pozytywne odczucia podbijają bardzo dobra scenografia i kostiumy, które nie mają nic z infantylnego teatrzyku. Dekoracja i światło wyczarowują łąkę, las, zmieniające się pory roku. Klara Bielawka jako wrażliwa i zdecydowana Ronja z warkoczem i Andrzej Kłak jako odważny chudzielec Birk tworzą żywe, energetyczne postaci. Na uznanie zasługuje jednak cały zespół, który z minuty na minutę przyjmuje różne ludzkie i zwierzęce role (...). »Ronja« to jedna z tych propozycji, które są atrakcyjne zarówno dla małego widza, jak i dla opiekunów, czytających spektakl pod warstwą słów i doceniających robotę warsztatową”. (Katarzyna Flader-Rzeszowska, „Teatr”)

„Ronja, córka zbójnika” Teatru Powszechnego to spektakl familijny dla widzów od 7. roku życia.

Osoby zainteresowane obejrzeniem spektaklu prosimy o przesłanie maila o treści: "Ronja" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 17.12.2020 r.
Spektakl jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.
(Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Dla dorosłych wielbicieli twórczości Astrid Lindgren przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę! W piątek 18 grudnia 2020 r. zapraszamy do KINA OTWARTEGO online na film biograficzny „Młodość Astrid”. Szczegóły: https://pik.legionowski.pl/wydarzenia/m-kino-otwarte/item/653-kino-otwarte-online-m%C5%82odo%C5%9B%C4%87-astrid.html.