Jesteś tutaj:

Boże Narodzenie z GOPS Jabłonna - podsumowanie akcji

Data: 31.12.2020 r., godz. 15.50    177
kartki świątweczno noworoczne przygotowane dla seniorów przez uczniów szkoły podstawowej w Jabłonnie

Minęły święta Bożego Narodzenia i nadszedł czas na podsumowanie naszych akcji: Kartka dla Seniora oraz Świąteczna zbiórka na rzecz Seniorów i rodzin potrzebujących z gminy Jabłonna.
Dzięki wsparciu mieszkańców udało się przygotować 47 paczek dla najbardziej potrzebujących. Seniorzy oraz rodziny, do których zdołaliśmy dotrzeć zostali obdarowani dwiema paczkami – z artykułami spożywczymi oraz z chemicznymi.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się również akcja Kartka dla Seniora. Wpłynęło ponad 300 kartek, które zostały dołączone do paczek oraz obiadów świątecznych dla Seniorów.

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się w nasze działania, szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć:
- właścicielce sklepu Fenix w Chotomowie – Pani Zofii Czaudernie
- kierownikowi Carrefour Market w Legionowie – Pani Katarzynie Bazylak
- właścicielom sklepu Delikatesy Odido w Jachrance – Państwu Małgorzacie i Arturowi Bogusiewicz
- społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej Sapere Aude w Rajszewie oraz Pani Monice Pięcie
- Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie
- firmie Develey Polska oraz Panu Jarosławowi Ziemakowi.
Dodatkowo składamy serdeczne podziękowania dla Pani Ewy Pepłowskiej – mieszkanki gminy, za przekazanie trzech pięknych stroików, które trafiły na stoły naszych seniorów.

Rok 2020 i cały okres pandemii jest bardzo trudny szczególnie dla najstarszych mieszkańców, którzy nierzadko spędzają święta samotnie. W związku z tym w wigilię świąt Bożego Narodzenia 60 podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymało świąteczny posiłek dostarczony do domu, aby mogli godnie przeżyć ten czas, jednocześnie mając poczucie, że jest ktoś – kto o nich pamięta. Dodatkowo do posiłku został dołączony opłatek, który symbolicznie połączył nas wszystkich przy wigilijnym stole oraz życzenia płynące prosto z serc naszych małych mieszkańców gminy.

Nasze świąteczne działania stały się już coroczną tradycją, która ma na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Jednak nie byłyby one możliwe bez wsparcia i zaangażowania tylu wspaniałych osób, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

A na koniec dobra informacja – nie zwalniamy tempa i w nowym roku ruszamy z nowym przedsięwzięciem – Jabłonowską Jadłodzielnią. Więcej szczegółów wkrótce.


Tekst i zdjęcia: GOPS Jabłonna