Jesteś tutaj:

KINO OTWARTE na sztukę - Van Gogh. U bram wieczności

Data: 16.02.2021 r., godz. 09.00    67
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie serdecznie zaprasza 26 lutego 2021 r. o godz. 19.00 na dramat biograficzny "Van Gogh. U bram wieczności" w reżyserii Juliana Schnabla ("Motyl i skafander").

Kin Otwarte ns sztukę, Van Gogh u bram wiecznośc."Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka". (materiały prasowe)

Za swoją rolę grający van Gogha Willem Dafoe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara. W filmie towarzyszą mu m.in. Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner czy Mathieu Amalric.

Tuż po seansie online, o godzinie 21.00, rozpocznie się rozmowa na żywo dziennikarki Magdaleny Felis z naszym gościem Stachem Szabłowskim – kuratorem, krytykiem sztuki i publicystą. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby podyskutować na temat filmu i nie tylko! LINK do spotkania: wkrótce.

"Van Gogh. U bram wieczności", seans online, 26.02.2021 r., godz. 19.00; spotkanie online z gościem: godz. 21.00

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "ARLES" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 25.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html)