Jesteś tutaj:

Jabłonowska Jelonka otwiera SIXT PUCHAR MAZOWSZA MTB XCO 2021

Data: 26.04.2021 r., godz. 00.00    175
Pierwszy z sześciu wyścigów SIXT Puchar Mazowsza MTB XCO 2021 miał miejsce 24 kwietnia, na trasie MTB Jelonka w Jabłonnie.
Wyścig odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego oraz przy współpracy OSiR Jabłonna. Zgromadził około 500 uczestników, którzy stawili się z całej Polski, reprezentując różne kluby. Organizatorem Pucharu Mazowsza MTB jest Warszawski Klub Kolarski, a zawody po raz drugi odbyły się na terenie naszej gminy.

Koniecznie musimy zaznaczyć, że zawodnikami Warszawskiego Klubu Kolarskiego są Klaudia Czabok, która i tym razem w swojej grupie wywalczyła I miejsce, oraz Karol Ostaszewski. Oboje zawodnicy są również reprezentantami kadry narodowej ale także mieszkańcami Gminy Jabłonna. Wyścig odbył się w 10 kategoriach męskich oraz 8 żeńskich, długość pętli to 3100 m., ilość pętli do przejechania została uzależniona od kategorii. 12 czerwca, w trzecim wyścigu MTB Pucharu Mazowsza zawodnicy pojadą trasą, która zlokalizowana jest również na terenie Nadleśnictwa Jabłonna - Bukowiec XC.

To wyraz wspaniałego zaangażowania oraz współpracy mieszkańców, radnych (Artur Szymkowski, Wojciech Nowosiński), władz Gminy Jabłonna oraz Nadleśnictwa Jabłonna.
Przed nami oznaczenie kolejnej trasy MTB, tym razem na terenie Lasów Chotomowskich.