Jesteś tutaj:

28. Akcja Sprzątania Świata

Data: 14.07.2021 r., godz. 11.00    176
ZOSTAŃ BOHATEREM NASZEJ ZIEMI – pod takim hasłem przebiegała 28. Akcja Sprzątania Świata.
Przeprowadzona 13 lipca br. akcja została zorganizowana wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Fundacją Leroy Merlin. Podczas 2 godzin sprzątania gminy udało się zebrać ponad 611 kg śmieci. 

W celu zakończenia i podsumowania wydarzenia uczestnicy spotkali się w "sadogrodzie" przy sklepie Leroy Merlin, gdzie czekały na nich ciekawe atrakcje. Wśród nich m.in.: warsztaty na temat faktów i mitów o segregowaniu odpadów przeprowadzone przez przedstawiciela Fundacji Zero Waste, o tajemnicach pszczół opowiedział Pan Marek Dudek - Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa "Nasze Pszczoły", można było uszyć z końcówek tkanin eko torbę, zbudować domek dla owadów i ptaków oraz nauczyć się sadzić rośliny. 

Na stoisku Gminy Jabłonna najmłodsi uczestnicy wydarzenia, poprzez zabawę edukacyjną, dowiedzieli się jak długo rozkładają się śmieci i jak je prawidłowo segregować. Dorośli mieli także możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym i z pomocą urzędnika spisać się w Mobilnym Punkcie Spisowym. Przeprowadzono także akcję informacyjną na temat szczepień przeciwko COVID19.