Jesteś tutaj:

Zaśmiecanie terenów Gminy Jabłonna

Data: 12.10.2021 r., godz. 13.00    328
Od pewnego czasu zauważyliśmy pewien proceder polegający na kradzieży kontenerów o pojemności 7m³ z odpadami, bezpośrednio z miejsc przeprowadzania budowy lub remontu na terenie Warszawy i przewożenie ich m.in. na teren Gminy Jabłonna do sołectw Jabłonna, Rajszew i Skierdy.
Kontenery często są pozostawiane na kilkanaście godzin, a następnie zostają opróżniane z odpadów na miejscu i wywożone w inne miejsca. Dziś otrzymaliśmy zgłoszenie o porzuconych odpadach w okolicach wału rzeki Wisły, na terenie obszaru NATURA 2000 Dolina Środkowej Wisły i Kampinoska Dolina Wisły. Pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami udało się ustalić firmę przeprowadzającą remont. Kontener został ukradziony w ubiegłym tygodniu w dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Właściciel odpadów zobowiązał się do ich usunięcia.

 

W przypadku zauważenia pozostawionych kontenerów lub samochodów tzw. hakowców w miejscach mało uczęszczanych prosimy o zgłaszanie tych informacji do Komisariatu Policji w Jabłonnie tel. 22 766-12-55.