Jesteś tutaj:

Konkurs plastyczny #Moja Niepodległa Piękna Ojczyzna rozstrzygnięty

Data: 12.11.2021 r., godz. 00.00    340
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny #MojaNiepodległa Piękna Ojczyzna został rozstrzygnięty.
Do organizatorów wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych 6-9 lat  oraz 10-13 lat. Powołana przez Wójta Gminy Jabłonna komisja konkursowa oceniła, że tematyka i sposób wykonania prac zgłoszonych w ramach konkursu były zgodne z zasadami określonymi w regulaminie.Podczas oceniania projektów komisja brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, estetykę oraz pomysłowość. Wszystkie projekty były bardzo oryginalne, związane z narzuconym tematem, a przede wszystkim zostały wykonane z niebywałą starannością i na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Dzieci wykazały się wyjątkową inwencją oraz kreatywnością. Dzieci pięknie nawiązały do tematu Mojej Niepodległej Ojczyzny - do Polski i Gminy Jabłonna - naszej małej Ojczyzny. Bardzo zręcznie dzieci wkomponowały w swoje prace atrybuty Gminy Jabłonna. Zaprezentowały elementy architektury,  herbu i barw gminy oraz tradycji balonowej. Wybór najlepszych projektów nie był łatwy. Po długich i trudnych obradach, w wyniku wnikliwej oceny, ostatecznie komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznała 5 wyróżnień.

Wójt wręcza nagrody

       LAUREACI:
W kategorii wiekowej 6-9 lat:

Miejsce 1: Oliwia Tańska, 8 lat
Miejsce 2: Paulina Walachniak, 7 lat
Miejsce 3: Juliusz Kuczyński, 8 lat

W kategorii wiekowej 10-13 lat:

Miejsce 1: Antonina Leżuch, 11 lat
Miejsce 2: Piotr Kowalczyk, 12 lat
Miejsce 3: Antoni Drewnowski, 11 lat

Wyróżnienia:

1. Paweł Kowalczyk, 8 lat
2. Nadia Kamyk, 6 lat
3. Jan Gierlasiński, 8 lat
4. Maja Dobrowolska, 6 lat
5. Laura Turkiewicz, 6 lat

Widownia

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i upominki od Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego podczas spotkania z okazji obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom biorącym udział w konkursie za podjęcie tego artystycznego wyzwania, zaangażowanie i twórczą pracę. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość.