Jesteś tutaj:

Wernisaż wystawy fotograficznej w Chotomowie

Data: 09.05.2022 r., godz. 00.00    90
7 maja 2022 roku w chotomowskiej siedzibie Gminnego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej ks. Mirosława Gawrysia zatytułowany "Bo góry mogą ustąpić ..."
W sobotnie popołudnie 7 maja br. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej ks. Mirosława Gawrysia "Bo góry mogą ustąpić..." Wydarzenie to objął Honorowym Patronatem Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.

Kolaż zdjęć z wystawy fotografii w Chotomowie

Do chotomowskiej siedziby Gminnego Centrum Kultury tłumnie przybyli sympatycy talentu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie.
Autor ukazuje piękno otaczającego świata i na przekór rzeczywistości zachęca do rozwijania swoich zainteresowań i zdolności poznawczych. Wystarczy wyjść za próg własnego domu, wyjechać poza miasto by ponownie odkryć malowniczość rzek, lasów, pagórków, gór, błękitu nieba czy zwykłych pól. Podziwiać niezwykłe krajobrazy nieznanych zakątków świata... Sam autor tak mówi o swoich pasjach: "Od kilkunastu lat najchętniej eksplorowanym przeze mnie tematem jest fotografia krajobrazowa i górska. Planując różne wyprawy, trekkingi czynię to pod kątem ciekawych kadrów dla fotografii. Ponieważ często wędruję z plecakiem i namiotem docieram do takich pięknych miejsc, gdzie nie wszyscy dojdą. Łączę więc ze sobą dwie pasje: wędrowanie i fotografowanie."

Zdjęcie ks. Mirosława w nakryciu głowyZdjęcie ks. Mirosława z gitarą

Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, która była zapisem górskich wypraw księdza. Wysłuchano także piosenek w wykonaniu bohatera wieczoru. Ksiądz Mirosław z humorem opowiadał historie oraz barwne anegdoty, które przydarzyły mu się na szlaku. 

Niespodzianką był występ Scholi Aniołki. 

Zdjęcie Scholi Aniołki podczas występu

Nie tylko można było podziwiać zapierające dech w piersiach fotografie czy wysłuchać utworów muzycznych. Było też coś dla ciała. Przepyszne słodkości przygotowały mieszkanki Chotomowa.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii ks. Mirosława Gawrysia, która dostępna jest do 27 maja od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-17:00 oraz piątki w godz. 18:00-20:00 w chotomowskiej siedzibie Gminnego Centrum Kultury.