Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Strategia rozwoju metropolii warszawskiej - nabór ekspertów tematycznych

Data: 11.01.2023 r., godz. 11.30    746
Startuje nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.
Stowarzyszenie Metropolia Warszawa wraz z Urzędem m.st. Warszawy rozpoczęło prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Kluczowym aspektem tworzenia dokumentu jest współpraca z ekspertami oraz przedstawicielami NGO, którzy razem z przedstawicielami gmin i powiatów metropolii warszawskiej będą pracować w grupach tematycznych.

Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2023 roku.

Infografika - nabór ekspertów tematycznych - Strategia rozwoju metropolii warszawskiej

Nabór obejmuje rekrutację do czterech grup tematycznych:

Metropolia w ruchu,
• Metropolia otwarta na ludzi,
• Metropolia zrównoważona,
• Metropolia gospodarki.

Do zadań członków grup tematycznych będzie należało m.in.:

• opiniowanie i zgłaszanie uwag do produktów procesu strategicznego (np. diagnoza strategiczna, model struktury funkcjonalno-przestrzennej);
• wypracowanie wkładu do Strategii w zakresie podejmowanym przez grupę (np. propozycje celów i kierunków działań);
• rekomendowanie odpowiednich zapisów do Strategii (wpływ na przygotowanie poszczególnych produktów i projektu dokumentu).
Więcej informacji znajduje się na stronach www.sm.waw.pl oraz www.omw.um.warszawa.pl.

Regulamin naboru dostępny na stronie internetowej

Metropolia warszawska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się aglomeracji w Europie, z silnymi aspiracjami do bycia nowoczesnym ośrodkiem społeczno-gospodarczym. Metropolię warszawską współtworzy m.st. Warszawa, 9 powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) oraz 69 gmin znajdujących się na ich terenie. Jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, zamieszkały przez ponad 3 mln osób.