Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

ŚWIĘTO GMINY JABŁONNA 2023

Data: 14.09.2023 r., godz. 00.00    618
Radosna atmosfera, moc atrakcji, wielkie emocje i świetna zabawa - tak najtrafniej można podsumować tegoroczne Święto Gminy Jabłonna, które obchodziliśmy 9 września. Sukces tego wydarzenia zawdzięczamy przede wszystkim zaangażowaniu lokalnej społeczności.

Prawdziwą furorę zrobiły stoiska przygotowane przez nasze sołectwa. Sołtysi i Rady Sołeckie przygotowały wiele niespodzianek. Sołectwo Rajszew ugościło wszystkich pysznymi podpłomykami i świeżymi warzywami, sołectwo Trzciany tonęło w górach popcornu, sołectwo Suchocin częstowało frytkami a na deser Boża Wola serwowała watę cukrową. Dla wszystkich łasuchów prawdziwą ucztę przygotowało także Koło Gospodyń Wiejskich w Chotomowie. Na stoisku dostępne były przeróżne smakołyki, zarówno dla małych jak i dużych uczestników pikniku. Na stoisku Dąbrowy Chotomowskiej odbywały się rodzinne warsztaty podczas których można było spróbować swych sił w stolarstwie, snycerstwie i malunku na drewnie.

IMG_6274.JPG (1.62 MB)IMG_6307.JPG (2.01 MB)

Wielką atrakcją dla najmłodszych była możliwość spotkania i przybicia piątki z naszą gminną maskotką – przesympatycznym Łosiem Jabłonkiem. Nie zabrakło też szaleństw na dmuchańcach i Eurobungee. Masę radości sprawiły dzieciom animacje prowadzone przez artystów Jo ART Show. Były zabawy, konkursy, szalone pląsy i wyzwania dla całych rodzin. Na dużych i małych uczestników czekały także warsztaty cyrkowe z udziałem szczudlarzy. 

IMG_6416.JPG (426 KB)IMG_6638.JPG (1.72 MB)

Ogromnym powodzeniem wśród młodzieży (i nie tylko) cieszyła się także akcja charytatywna „MEET & GREET” na rzecz Domu Dziecka w Chotomowie zorganizowana przez mieszkankę naszej Gminy, influencerkę i gwiazde mediów społecznościowych Patrycję Mołczanow. Patrycja zebrała 7184, 01 PLN a środki trafiły już na konto Domu Dziecka. 

IMG_7422.JPG (335 KB)IMG_7447.JPG (1.49 MB)

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie zaprosił na pokazy cheerlidingu w wykonaniu dziewcząt z BDS Cheerleaders oraz pokaz akrobatyki w wykonaniu zawodniczek  klubu UKS Talenciaki. Dla miłośników sportów walki przygotowano  pokazy taekwondo w wykonaniu wychowanków z klubu sportowego LUPUS, karate tradycyjnego w wykonaniu klubu karate AKA oraz boksu w wykonaniu członków klubu Satori. Kluby na co dzień współpracują i korzystają z bazy sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie. Wspaniały pokaz swych umiejętności dali też młodzi szermierze z UKS „Feniks”, którzy trenują na co dzień pod czujnym okiem trenera Ryszarda Rogowskiego.

IMG_6116.JPG (2.74 MB)IMG_6141.JPG (2.63 MB)

Wielką atrakcją tegorocznego Święta była także obecność legendarnego Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, który wraz z trenerem klubu Satori poprowadził pokazowy trening bokserski. Mistrz „Diablo” stanął także w szranki z Wójtem Gminy Jarosławem Chodorskim. Panowie siłowali się na rękę a zmagania zakończyły się remisem;-)  

IMG_7008.JPG (1.43 MB)

 Nie zabrakło również atrakcji dla pasjonatów służb mundurowych i militariów. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie przygotowali pokaz sprzętu strażackiego i zapewnili wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych.  Żołnierze z 54 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej prezentowali najnowsze typy uzbrojenia a na stoisku 32 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej można było miedzy innymi sprawdzić swą celność na symulatorze strzeleckim. Z kolei oddział terenowy Combat Alert 0702 WARSZAWA zaprezentował swój sprzęt szkoleniowy, wyposażenie taktyczne i repliki broni palnej. Z pomocą doświadczonych instruktorów można też było nauczyć się postaw strzeleckich czy prawidłowego zakładania maski przeciwgazowej. 

IMG_7375.JPG (1.87 MB)IMG_6350.JPG (2.76 MB)

Na stoisku promocyjnym Urzędu Gminy Jabłonna  można było wziąć udział w licznych konkursach i zabawach dla dzieci i dorosłych. Pracowników Urzędu dzielnie wspierali harcerze z 25 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Brzask" im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK oraz 27 Drużyny Wędrowniczej „Śreżoga”. Podczas pikniku realizowana była także kampania profilaktyczno-edukacyjna „I love Aktywne Życie” promująca zdrowy styl życia bez używek. Za pomocą specjalnych gogli można było „na własne oczy” przekonać się jak substancje psychoaktywne niekorzystnie wpływają na szybkość i precyzję naszych ruchów.

IMG_6857.JPG (212 KB)IMG_7337.JPG (1.60 MB)

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami przygotował akcję ekologiczną „przynieś starą żarówkę, a nową energooszczędną dostaniesz za darmo”. Uczestnicy Święta mogli też otrzymać okolicznościową koszulkę z wybranym przez siebie napisem promującym ideę ZERO WASTE w naszej Gminie. 

IMG_6549.JPG (1.48 MB)IMG_6150.JPG (2.01 MB)

Stoisko Gminnego Centrum Kultury cieszyło się wielkim zainteresowaniem małych i dużych pasjonatów rękodzieła. Odbyły się miedzy innymi warsztaty z garncarstwa oraz zajęcia pod hasłem „Pomysłowy Zakątek”. Prowadzono także pokazy robotyki.

Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, w ramach akcji „Narodowe czytanie” czytaliśmy wspólnie  „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Można było także wziąć udział w warsztatach "Moje - Twoje - Nasze Symbole narodowe" oraz zajęciach interaktywno-artystycznych dla całych rodzin. Zaprezentowano też wystawę fotograficzną  filii Biblioteki w Chotomowie, która niedawno zyskała nową, przestronną i nowoczesną siedzibę. 

IMG_6422.JPG (1.39 MB)IMG_6511.JPG (1.16 MB)

Atrakcje dla dzieci były dostępne także na stoisku spółki EKO JABŁONNA oraz Jednostki Realizującej Projekt. Można było dowiedzieć się np. jak działa stacja uzdatniania wody, co to jest wodociąg i jak wygląda zawór kulowy. Udzielano też informacji na temat bieżących działań związanych z realizacją zadań w ramach projektu „Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Jabłonna", bieżących prac projektowych i robotach budowlanych związanych z gminną siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz informacji o możliwości podłączenia do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. 

Eko Jabł. rury.jpeg (263 KB)IMG_7282.JPG (2.66 MB)

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej zachęcał mieszkańców do udziału w programie 40 PLUS, czyli bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Przedstawiciele placówki promowali regularną diagnostykę medyczną, która jest podstawą życia w zdrowiu.

Na stoisku Stowarzyszenia Nasze Pszczoły można było zobaczyć ul edukacyjny i spróbować wybornego miodu z tegorocznego miodobrania. Najmłodsi mogli też poznać tajniki pszczelarstwa i dowiedzieć się np. czy królowa pszczół rządzi w ulu i jak pszczoły spędzają zimę.

IMG_6540.JPG (1.75 MB)

Amatorzy sztuki także znaleźli coś dla siebie. Podczas pikniku w ramach projektu „Kreatywni dla Mazowsza” odbyły się warsztaty malarskie „Ja, Ty – razem My!”, podczas których, pod czujnym okiem ekspertów, każdy mógł wykazać się kreatywnością. Własnoręcznie wykonane obrazy uczestnicy zabrali ze sobą do domu.

Powiat Legionowski przygotował dla uczestników pikniku konkurs wiedzy o naszym regionie, a na uczestników czekały liczne gadżety i upominki.

Lokalna firma Alkam Security zapraszała do strefy technologii, w której prowadzono bezpłatne konsultacje dotyczące metod zabezpieczenia mienia, dodatkowo w strefie marki IMOU przedstawiono nowinki techniczne. Nie zabrakło konkursów z nagrodami i całej masy balonów.  

IMG_6256.JPG (2.74 MB)IMG_6939.JPG (1.75 MB)

Także sklep Leroy Merlin przygotował ciekawe atrakcje dla osób odwiedzających ich stoisko. Odbyły się tam m.in. warsztaty dla dzieci - „Dzieciaki sadzeniaki” oraz konkursy z majsterkowania dla dorosłych. Celem warsztatów było rozbudzenie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodą, zwiększenie świadomości ekologicznej. Dzieci biorące udział w warsztatach mogły osobiście zasadzić roślinę do doniczki i zabrać ją ze sobą do domu.

IMG_6244.JPG (2.34 MB)

MS EKO SP. Z O.O. zaprosił uczestników na konkurs z nagrodami. Przeprowadzono także szkolenie z prawidłowej segregacji odpadów. Mogliśmy zobaczyć między innymi jak wygląda od wewnątrz nowoczesna śmieciarka i wymienić elektro śmieci na sadzonki roślin ozdobnych. 

 Uczestnictwo w pikniku można było uwiecznić na zdjęciu wykonanym w specjalnej fotobudce 3D przygotowanej dzięki wsparciu uzyskanemu od firmy BIOODPADY.PL Sp. z o.o. 

Firma Instal Serwis zaprezentowała innowacyjne i ekologiczne rozwiązania grzewcze (kotły gazowe, pompy ciepła) oraz udzielała informacji dotyczących możliwości dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Na odwiedzających stoisko czekały ciekawe gadżety oraz coś na osłodę! Dla dzieci również znalazły się fajne i kolorowe upominki! 

Na stoisku Przylesie Clinic można było m.in. dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, oznaczyć  poziom cukru we krwi, zapoznać się z obsługą glukometru, oznaczyć cholesterol, dokonać pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz), wyliczyć indeks BMI oraz porozmawiać na temat diety. Na najmłodszych czekały gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Sercem wydarzenia była olbrzymia scena, która od samego początku tętniła życiem. Zaprezentowały się na niej lokalne zespoły wokalne oraz sekcje muzyczne i artystyczne. Przy scenie powstała także specjalna przestrzeń z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

IMG_7329.JPG (564 KB)IMG_7602.JPG (2.30 MB)

Po południu scenę opanowali członkowie zespołu „Kogo to obchodzi”- laureaci tegorocznego TYGLA. 

Przed publicznością wystąpił także zespół PROPABANDA. Kulminacyjnym punktem wieczoru były koncerty dwóch wybitnych artystek – Sarsy i Kayah, która swym niesamowitym koncertem porwała nas wszystkich i uniosła w prawdziwą muzyczną podróż! 

IMG_7553.JPG (1.56 MB)IMG_7647.JPG (2.20 MB)

To był cudowny, pełen radości dzień i magiczny wieczór. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy  pracowali przy organizacji tego wydarzenia i dla wszystkich, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy, że mogliśmy być razem! Gmina Jabłonna górą!"

IMG_7730.JPG (360 KB)