Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

"Urodziny Mozarta i nie tylko..."  

Data: 24.01.2024 r., godz. 09.00    796
W najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 r. o godz. 13.00 zapraszamy na "Urodziny Mozarta i nie tylko..." - koncert Prima Vista String Quartet z okazji urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wydarzenie odbędzie się w Sali Balowej Pałac w Jabłonnie. Wstęp wolny.

"Urodziny Mozarta i nie tylko..." to wyjątkowy koncert w wykonaniu Prima Vista String Quartet z okazji 268. rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Niecodziennym elementem programowym będzie zestawienie kwartetów smyczkowych W. A. Mozarta z dziełem mało znanego w Polsce kompozytora Juan Crisôstomo de Arriaga. Kompozytor ten urodził się tego samego dnia co W. A. Mozart, ale 50 lat później. Kolejnym elementem projektu koncertowego będzie przedstawienie dzieła kameralnego na kwartet smyczkowy kompozytora reprezentującego polski klasycyzmu w muzyce Macieja Radziwiłła.

PROGRAM KONCERTU:
Prima Vista String Quartet
Krzysztof Bzówka – I skrzypce
Szymon Telecki – II skrzypce
Marek Czech – altówka
Tomasz Błaszczak – wiolonczela

1. Maciej Radziwiłł – Divertimento
2. Wolfgang Amadeusz Mozart – Kwartet smyczkowy d-moll KV173 Allegro ma molto moderato/Andantino grazioso/Menuetto/Allegro
3. Juan Crisôstomo de Arriaga – I Kwartet smyczkowy d-moll Allego/Adagio con espressione/Menuetto. Allegro-Trio-Tempo I Adagio-Allegro-Allegretto

Czas koncertu – ok. 80 minut

Program Koncert Prima Vista String Quartet „URODZINY MOZARTA I NIE TYLKO...” składa się z trzech wątków muzycznych, które poruszają się w obrębie epoki klasycyzmu w muzyce. Wolfgang Amadeusz Mozart jako jeden z trzech najbardziej znanych klasyków wiedeńskich będzie głównym bohaterem muzycznego wieczoru w Pałacu w Jabłonnie. Pozostałe watki muzyczno-historyczne to pokazanie publiczności jakie dzieła powstawały w tej samej epoce w Polsce oraz przedstawienie kontynuacji myśli muzycznej Mozarta na przykładzie Kwartetu smyczkowego Arriagi.

Projekt realizowany w ramach współpracy Gminy Jabłonna z organizacjami pozarządowymi. 

417523478_883642397094244_6549598896340155127_n.jpg (222 KB)