Jesteś tutaj:

Dzień Pluszowego Misia

Data: 20.11.2019 r., godz. 15.26    794
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Święto, które ma wymiar również symboliczny, jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki o nich są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci.
Gminna Biblioteka im. ks. Jana Twardowskiego zawsze w listopadzie zaprasza dzieci na spotkania z Pluszowym Misiem.W tym roku 20 listopada (kilka dni przed oficjalnym świętem) dzieci z przedszkoli w Jabłonnie i w Chotomowie miały okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Tym razem była to najnowsza bajka z repertuaru teatru „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. To bajka ukazująca wartość przyjaźni jako bardzo ważnej więzi. Główny bohater, Miś Marcel, obchodził swoje urodziny. Obok niego wystąpili jego przyjaciele: Króliczek, Kangur i Tygrys, którzy zastanawiali się jak zdobyć wymarzone prezenty dla Jubilata. Miś zrozumiał, a dzięki niemu dzieci na widowni, że nie rzeczy materialne a samo staranie się i gesty naszych przyjaciół – to najlepszy prezent.

Podczas oglądania spektaklu było dużo śmiechu a dzieci z ochotą uczestniczyły we wspólnej zabawie.
Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie