Jesteś tutaj:

Zimowe zawody rowerowe w gminie Jabłonna!

Data: 03.01.2020 r., godz. 12.03    675
Urząd Gminy razem z kolarskim mistrzem Polski Cezarym Zamaną zapraszają mieszkańców Jabłonny do startu w Northtec MTB Zimą. Będzie to VII Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego. Rowerowe zawody odbędą się 26 stycznia w Chotomowie. Organizatorzy zapewniają świetnie przygotowane trasy.
Kolejny rok z rzędu to w Jabłonnie odbędą się jedne z pierwszych – jeśli nie pierwsze – zawody MTB w nowym roku. Władze gminy znakomicie rozumieją się z mistrzem Polski w kolarstwie szosowym oraz triumfatorem Tour de Pologne, Cezarym Zamaną. Z efektów tej współpracy cieszyć się mogą mieszkańcy Jabłonny. Mają oni możliwość startu w profesjonalnie przygotowanych rowerowych zawodach. Maraton rozgrany zostanie w Chotomowie.

Na uczestników czekają trzy dystanse do wyboru. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił na 7-kilometrowej trasie. Dla dorosłych przygotowano dystans Fit (21 kilometrów) oraz ½ Pro (41 kilometrów). Każdy wariant trasy zostanie perfekcyjnie przygotowany. Zawodnicy ścigać się będą przez zalesiony i chroniący od dokuczliwego wiatru teren. Nie należy też się obawiać zasp. Nawet jeśli spadnie śnieg, służby techniczne Cezarego Zamany zadbają o to, aby trasa była w pełni przejezdna. Odśnieżą, a lód posypią piaskiem. Cezary Zamana był w Polsce pionierem w organizacji zimowych maratonów MTB.

„Jazda na rowerze zimą to sportowe emocje podniesione do kwadratu” – zapewnia organizator Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. „Nic nie może równać się z adrenaliną wywołaną pokonywaniem kolejnych kilometrów przy mroźnej temperaturze i w zimowej scenerii. Na dodatek, to również znakomity trening dla naszego ciała. Wzmacnia odporność, buduje kondycję i pobudza do pracy mięśnie głębokie. Tego wszystkiego nie zapewni nam jazda na trenażerze czy wizyta na siłowni. Tym bardziej warto w niedzielę 26 stycznia zameldować się w Chotomowie” – zachęca Cezary Zamana.

By ułatwić zmagania z zimową aurą i sezonową przerwą, w pakietach startowych zawodnicy znajdą żel Perskindol Active Classic Gel. To szwajcarski produkt, doskonale redukujący ból mięśni i stawów. Ceniony jest ze względu na swoje podwójne, chłodząco-rozgrzewające działanie. Podczas zmagań w terenie skorzystać będzie można z bufetu. Tam podawane będą podgrzane izotoniki, dodające energii do jazdy.

Po zjechaniu z trasy będzie można wygodnie przebrać się w szatniach Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego (ul. Partyzantów 24). Dostępne będą też prysznice, a jeśli temperatura przekroczy 0 stopni Celsjusza, zawodnicy skorzystają z myjek rowerowych. Spalone w rekordowo szybkim tempie kalorie będzie można równie prędko zregenerować na stołówce. Serwowana będzie grochówka, ciasta i owoce.

Zachętą dla mieszkańców gminy Jabłonna jest specjalna klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Gminy. Będzie ona prowadzona w kategorii Open z podziałem na płeć na dystansach Hobby, Fit oraz ½ Pro. Dzieci z terenu Gminy na dystansie Hobby zwolnione są z opłaty startowej, pozostali mieszkańcy maja przyznany rabat na opłatę startową.

Oprócz zawodów w Chotomowie, na cykl Northtec MTB Zimą złożą się także maratony w Mrozach (23 lutego) oraz Karczewie (8 marca). Warto i tam zameldować się na starcie: zwycięzcy zimowego cyklu otrzymają wartościowe sportowe okulary firmy Goggle. A dla każdego kolarza, który przejedzie wszystkie maratony, czekać będzie sympatyczny upominek: pamiątkowy medal i własne rowerowe zdjęcie. Dla posiadaczy pakietu Max, gwarantującego start we wszystkich trzech odsłonach cyklu Northtec MTB Zimą , polska firma KOKOwear ufundowała kolarskie skarpetki z limitowanej kolekcji „zima 2020”.

Do udziału w maratonie zaprasza wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski oraz Nadleśnictwo Jabłonna.

Zapisy na pierwszą odsłonę tegorocznego maratonu cyklu Northtec MTB Zimą trwają. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl lub też kontaktując się mailowo z Biurem Zawodów: biuro@zamanagroup.pl.


PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – Gmina JABŁONNA (CHOTOMÓW) 26 STYCZNIA

Biuro zawodów: Chotomów, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego (ul. Partyzantów 24).

sobota 25 stycznia
• 14.00-16.00 - zapisy w biurze zawodów

niedziela 26 stycznia
• 8.00 - 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
• 11.00 - start dystansu Hobby
• 11.45 - wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
• 12.00 - start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
• 13.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• 14.00 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• 14.45 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców