Jesteś tutaj:

Weekend Biegowy w Nowym Dworze Mazowieckim już za nami

Data: 02.09.2020 r., godz. 11.27    160
Miniony weekend w Nowym Dworze Mazowieckim należał do biegaczy. Patronem Honorowym wydarzenia był Wójt Gminy Jabłonna, a trasa biegowych zmagań wiodła między innymi przez naszą gminę.
Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór, w ramach inicjatywy Aktywny Nowy Dwór, zorganizowało dwa dni zmagań sportowych podczas Weekendu Biegowego. Wydarzenie odbyło się pod patronatami honorowymi Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Nowodworskiego, Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Wójta Gminy Wieliszew oraz Wójta Gminy Jabłonna.

Przygotowania do imprezy zaczęły się dużo wcześniej, a organizatorzy postanowili zadbać także o czystość terenów, po których przebiegała trasa zawodów. Okazało się bowiem, że piękno nadrzecznych terenów Narwi niszczone jest pozostawionymi tam śmieciami. W ramach akcji Rozjeździmy Nowy Dwór uprzątniętych zostało kilka sporych worków odpadków, które nigdy nie powinny się znaleźć nad brzegiem rzeki. Lokalne walory krajobrazowe i przyrodnicze to nasza wizytówka. Smutne, że nie wszyscy o to dbają, ale razem możemy to zmienić.

Podczas Weekendu Biegowego odbyły się dwie imprezy biegowe. W sobotę biegacze zgromadzili się w Parku im. Wybickiego, by zachowując zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19, wziąć udział w Piąteczce dla każdego.

150 osób zapisało się, by pokonać 5 km trasę, tradycyjnie prowadzącą ulicami Nowego Dworu Maz. Nie zabrakło także biegów dla najmłodszych, którzy startowali w czterech kategoriach wiekowych na dystansach od 200 m do 800 m. Jak zawsze pieniążki uzyskane ze sprzedaży pakietów na biegi młodzieżowe zostały przekazane na wsparcie leczenia chorego dziecka z Nowego Dworu Maz. Tym razem wylicytowano także numery startowe z „1” i łącznie dla małego Sebastiana udało się uzyskać kwotę 1590 zł.

Zarówno przed biegami dla dzieci, jak też przed biegiem głównym uczestnicy wzięli udział w profesjonalnie przeprowadzonej, energicznej rozgrzewce, a po zdobyciu medali na wszystkich czekał smaczny poczęstunek. Zwycięzcy w licznych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody wręczane przez Burmistrza Miasta Pana Jacka Kowalskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór Pana Karola Bielca.

Wyniki w kategorii OPEN:
Kobiety
I miejsce Monika Bytner-Kwiatkowska
II miejsce Agnieszka Żuraniewska
III miejsce Julia Nikołajuk

Mężczyźni
I miejsce Marcin Wysocki
II miejsce Jarosław Kulik
III miejsce Norbert Świerczyński

Następnego dnia odbyły się już zmagania na dystansie Półmaratonu Trzech Rzek. Mimo początkowo niesprzyjającej, deszczowej aury, biegacze punktualnie stawili się na start, by o 9:30 wyruszyć na trasę przebiegającą nad Narwią, a następnie nad Wisłą. Na terenach gminy Wieliszew oraz gminy Jabłonna na zawodników czekały punkty odżywczo-nawadniające z bananami i czekoladą.

Niezbyt przyjemną pogodę wynagradzały uczestnikom widoki mazowieckiej przyrody zarówno nad Narwią, jak też na wale wiślanym, gdzie wbiegali na wysokości Wólki Górskiej w gminie Jabłonna.

Najlepsi w kategorii open okazali się:

Kobiety
I miejsce Karolina Graczyk
II miejsce Monika Bytner-Kwiatkowska
III miejsce Katarzyna Strumnik

Mężczyźni
I miejsce Rafał Szymborski
II miejsce Maciej Masiarek
III miejsce Łukasz Brylski

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Niesamowite sportowe emocje Weekendu Biegowego będą miłym wspomnieniem a organizatorzy już przygotowują kolejną imprezę. Tym razem zawody odbędą się w wyjątkowym miejscu, bo na samochodowym torze wyścigowym. Już 26 września zapraszamy zatem na Tor Modlin na Najszybszy Bieg w Polsce.

Tekst: RozbiegaMy Nowy Dwór