Jesteś tutaj:

STYPENDIA SPORTOWE - PRZYZNANE!

Data: 16.11.2020 r., godz. 09.00    257
Wybitni, młodzi sportowcy GMINY JABŁONNA nagrodzeni!
stypendia sportowe za rok 2020 dla utalentowanych sportowcow Gminy Jabłonna
Jarosław Chodorski - Wójt Gminy Jabłonna nagrodził 6 utalentowanych, młodych sportowców!

W tegorocznej edycji „Gminnego programu wspierania dzieci i młodzieży z terenu Gminy Jabłonna poprzez przyznawanie stypendiów sportowych, artystycznych oraz nagród za wysokie wyniki w nauce” stypendia sportowe otrzymali:

1. Wojciech Łygan – mieszkaniec Jabłonny – zawodnik KS Akademia Piłkarska Legionovia (poprzedni klub Wisła Jabłonna). Drużyna Wojtka bierze regularny udział w turniejach lokalnych, jak również ogólnopolskich. Wojtek zdobył m.in. tytuł najlepszego zawodnika na turnieju piłkarskim organizowanym na Arenie Legionowo.

2. Maja Kowalczyk – mieszkanka Skierd – zawodniczka Klubu „Feniks” – szermierka. Treningi rozpoczęła w 2018 roku. Po dwóch latach treningów 20 września 2020 roku zajęła III miejsce w zawodach okręgowych „Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w kat. Floret Kobiet Dzieci”. W 2019 roku wzięła również udział w zawodach na Łotwie, gdzie w swojej kat. wiekowej zajęła 12 miejsce.

3. Zofia Jakubiak – mieszkanka Dąbrowy Chotomowskiej - zawodniczka Klubu „Feniks” – szermierka. Treningi rozpoczęła w roku 2017. W roku 2018 zajęła III miejsce w zawodach okręgowych Mistrzostwa Mazowsza w Szermierce. Ponadto w 2019 roku zdobyła II miejsce na Mistrzostwa Mazowsza w Szermierce, a w roku 2020 III miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii floret kobiet kadet.

4. Patryk Stokowski jest utalentowanym tenisistą i mieszkańcem naszej gminy. Na początku stycznia wygrał turniej OTK Super Seria w Kozerkach, a pod koniec miesiąca międzynarodowy turniej ITF JUNIORS Ange Cup w Puszczykowie, gdzie razem ze swoim partnerem deblowym z Poznania stanęli na najwyższym podium. W lutym na kortach Europejskiego Centrum Tenisa w Mysiadle Patryk wywalczył srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Polski w grze podwójnej.

5. Leona Wojtachnia – mieszkaniec Dąbrowy Chotomowskiej - Klubu „Feniks” – szermierka. Trenuje od 2018 roku. Po niespełna 7 miesiącach treningów zajął III miejsce na zawodach okręgowych. W 2019 roku rozpoczął starty w zawodach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego – zajmuje 66 miejsce.

6. Nikodem Wodzyński – mieszkaniec Jabłonny – wspinaczka. Jest członkiem klubu wspinaczkowego Agama od stycznia 2020 r.

Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów sportowych!