Jesteś tutaj:

AKTUALNOŚCI

1111
Czarne napisy na żółtym tle: Zapraszamy na bezpłatne „Wirtualne spacery po Warszawie!

Wirtualne spacery w Warszawie
Wirtualna wycieczka i wykład
18.11.2020 r.

Projekt "Wirtualne spacery po Warszawie!" to oferta spacerów online dla osób niepełnosprawnych z Mazowsza - dzieci i dorosłych.

Spacery online będą ilustrowane (archiwalne zdjęcia, stare mapy, w przypadku dzieci - komiksy naszego autorstwa) i interaktywne (uczestnicy będą mogli rozmawiać z przewodnikiem i zadawać pytania uzyskując od razu odpowiedzi).

Wykorzystujemy popularny program Microsoft Teams umożliwiający "wirtualne spacerowanie" w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach publicznych, dodatkowo odporne na uczestnictwo w zajęciach "nieproszonych gości". Każdy uczestnik (indywidualnie lub jako grupa) łączy się z przewodnikiem ze swojego komputera, smartfona lub tabletu poprzez wysłany przez nas wcześniej link niemal "jednym kliknięciem" (nie trzeba nic instalować i można pozostać niewidzialnym i niesłyszalnym). Komunikacja może odbywać się od strony uczestnika wyłącznie za pomocą czatu (zakładamy różne dysfunkcje i predyspozycje uczestników). Spotkanie umożliwia łączność audio i wideo z przewodnikiem (czyli słuchanie opowieści i oglądanie wszystkiego, co na wirtualnym spacerze da się obejrzeć, a także rozmowę z innymi uczestnikami - niemal tak, jak na spacerze rzeczywistym).

Tematy spacerów online:
1. "Trakt Królewski"
2. "Stare Miasto"
3. "Nowe Miasto"
4. "Łazienki Królewskie".

Projekt trwa do 15 grudnia 2020 r., terminy spacerów ustalamy wspólnie, w 7 dni tygodnia o różnych godzinach.

Zapraszamy do rezerwacji: info@zlotakaczka.waw.pl, tel. 692002170.
Spacery są bezpłatne.

Zadanie sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

https://zlotakaczka.waw.pl/wirtualne_spacery_po_warszawie-read-pl-1123.html


*******************************************************

Fundacja Reaxum zachęca do udziału w projekcie „Nastaw się na pracę”
28.04.2020 r.

W programie mogą wziąć udział osoby, które:

- mają orzeczenie o niepełnosprawności,
- mieszkają na terenie województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego lub śląskiego,
- są bezrobotne i nie biorą udziału w innym projekcie tego typu finansowanym przez PFRON.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego. Wezmą udział w cyklu szkoleń, na którym będą poruszane tematy takie jak autoprezentacja, zarządzanie czasem i wiele innych.

Dla najlepszych uczestników Fundacja Reaxum przewiduje udział w płatnych stażach, a także możliwość zatrudnienia za pośrednictwem fundacji w pierwszej kolejności.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 728 442 860 oraz mailowo kamila.zarkowska@reaxum.eu.

*******************************************************

Informacja Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej
10.04.2020 r.

W związku z aktualną sytuacją w kraju informujemy, że od 16 marca 2020 r. do odwołania biuro Stowarzyszenia BORIS pracuje zdalnie.


*******************************************************

Rozszerzenie uprawnień na rodziców dzieci z niepełnosprawnością

02.04.2020 r.


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły w związku z COVID-19 przysługuje od 26 marca br. także ubezpieczonym rodzicom dzieci:
• do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,
• do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
• które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nowe przepisy przyznają także prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionych od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna, tj. szkoły, ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, ośrodka wsparcia, warsztatu terapii zajęciowej lub innej placówki pobytu dziennego o podobnym charakterze.


*******************************************************

Orzeczenia o niepełnosprawności bez osobistego stawiennictwa
02.04.2020 r.


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z dnia 26 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności ( Dz.U.534.2020 z późn.zm.) lekarze mogą wydawać orzeczenia o niepełnosprawności bez bezpośredniego badania, na podstawie dołączonej do wniosku dokumentacji.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

*******************************************************

Kongres Profesji i Zawodów Pomocowych

Dziennikarze magazynu DZIELNEJ MATKI obsługiwali Kongres Profesji i Zawodów Pomocowych, który odbył się 25 lutego w auli Politechniki Warszawskiej.
Prezydent Andrzej Duda pogratulował reporterom z niepełnosprawnościami pracy i zaapelował do naszych Czytelników o bezpośrednie zgłaszanie problemów na łamach internetowego pisma. Stefan Dziekoński, nasz dziennikarz spisze wszystkie prośby, a wolontariuszka prawnik przygotuje pismo do Kancelarii Prezydenta RP.

(FOT. Igor Smirnow / KPRP)
artykuł: https://magazyn-dzielnamatka.org/prezydent-chce-pomoc/*******************************************************

*******************************************************

KONIE, RÓŻOWY OPŁATEK I JASEŁKA

To była niezapomniana wigilia! Gmina Jabłonna zachęciła nas wszystkich do przedstawienia Jasełek, abyśmy wspólnie cieszyli się Dobrej Nowiny. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Projekt realizowany w ramach współpracy Gminy Jabłonna z organizacjami pozarządowymi.

Artykuł: https://magazyn-dzielnamatka.org/konie-rozowy-oplatek-i-jaselka/

*******************************************************

ZACZAROWANY ŚWIAT MELANII

Jedyny w Polsce Teatr Konny Cabriola ponownie zawitał w stajni Klucz w Skrzeszewie, aby pokazać spektakl „Zaczarowany Świat Melanii” jako mikołajkowy prezent od Gminy Jabłonna dla podopiecznych fundacji Dzielna Matka.

FILM

Podopieczni fundacji to nie tylko osoby z niepełnosprawnością, to ludzie, którzy mają marzenia, pasje i kochają konie. Marzeniem wielu z nich było zobaczyć pokaz teatru konnego na żywo. Spektakl „Zaczarowany Świat Melanii” to wzruszająca opowieść o ucieczce do świata wyobraźni. Sztuka ma przypomnieć widzom, że wszystko, co dzieje się wokół, zależy od nas samych, a marzenia naprawdę się spełniają. Dziękujemy gminie Jabłonna, wójtowi Jarkowi Chodorskiemu oraz inspektor do spraw społecznych pani Beacie Wojciechowskiej za ten wspaniały prezent.

Źródło: https://magazyn-dzielnamatka.org/zaczarowany-swiat-melanii-wideo/

*******************************************************

 Zachęcamy do lektury i śledzenia strony www.magazyn-dzielnamatka.org

*******************************************************
Zapraszamy na spartakiadę osób z niepełnosprawnością sprzężoną w ujeżdżeniu w stylu dowolnym z asystą oraz spektakl teatru konnego Cabriola
05.11.2019 r.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów oraz stadniny Klucz za ogromne zaangażowanie i wzajemną życzliwość.


*******************************************************
Zostań reporterem lub fotoreporterem Dzielnej Matki!
02.10.2019 r.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, siedzisz w domu i patrzysz w sufit to jest dla Ciebie ODPŁATNA robota! Razem z Fundacją Dzielna Matka rozkręć magazyn Dzielnej Matki i zostań naszym dzielnym reporterem.
Nie przejmuj się, że nie potrafisz pisać! Damy radę porozumiewać się w języku znaków i symboli. Ale być może pisanie to dla Ciebie nic trudnego. Jeśli czujesz się mocny w robieniu zdjęć, filmów telefonem aplikuj na fotoreportera Dzielnej Matki.

Najważniejsza jest dla nas umiejętność współpracy z zespołem, także pod presją czasu. Kreatywność i zaangażowanie

Koniecznie aplikuj!
Jeśli porozumiemy się co do wzajemnej współpracy, zaoferujemy Ci współpracę z kreatywną Dzielną Matką!*******************************************************

Akcja "Lato bez barier"

Kolejny raz Fundacja Dzielna Matka Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Sprzężoną przy wsparciu Gminy Jabłonna zorganizowała wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu gminy.

Indywidualne jazdy konne, zawody w stylu HIPO, jazda bryczką, wykłady z historii i wiele innych atrakcji czekały na uczestników w zaprzyjaźnionej Stajni Klucz.

Ogromne podziękowania dla rodziców uczestników, wolontariuszy, pracowników stajni Klucz oraz Fundacji Dzielna Matka za zaangażowanie w realizację projektu.

Gratulacje dla wspaniałych jeźdźców ! Radość. Pasja. Pozytywna energia. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na profilu Fundacja Dzielna Matka.*******************************************************

"Nie było czasu na koniec świata"- premiera książki

"Nie było czasu na koniec świata" to książka, której bohaterkami są matki chorych dzieci. Wśród nich Vanessa Nachabe Grzybowska prezes Fundacji Dzielna Matka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością z terenu Gminy Jabłonna i Dorota Buczkowska. Książkę, którą redagowała Ewa Wołkanowska-Kołodziej można już zamawiać pod adresem: ksiegarniabk.pl. Zdjęcia do książki Anna Orłowska. Stajnia Klucz -sesja z koniem Gallardo.


*******************************************************

Niepodległościowy Rajd Konny dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Jabłonna

Projekt realizowany w ramach współpracy Gminy Jabłonna z organizacjami pozarządowymi.


*******************************************************

Magiczna wigilia Fundacji Dzielna Matka

Magiczna wigilia Fundacji Dzielna Matka działającej na rzecz osób z niepełnosprawnością z terenu Gminy Jabłonna Wspaniali ludzie o pięknych sercach dziękujemy, że mogliśmy być razem z Wami w tak szczególnym dniu. Projekt realizowany w ramach współpracy Gminy Jabłonna z organizacjami pozarządowymi.

*******************************************************

Rekrutacja osób z niepełnosprawnościami do projektu „Usługi asystenta osobistego szansą na samodzielność”

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła rekrutację osób z niepełnosprawnościami do projektu „Usługi asystenta osobistego szansą na samodzielność”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W ramach Projektu świadczone będą BEZPŁATNE usługi asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnościami.

Z usług asystenckich mogą skorzystać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności z terenu Warszawy i 7 powiatów ościennych: legionowskiego, wołomińskiego, mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego.

• Usługi asystenckie świadczone będą codziennie w godz. od 7.00 do 22.00,
• Punkt asystencki (zapisy) czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00,
• Asystenci będą świadczyć pomoc w przemieszczaniu się w obrębie miejsca zamieszkania, pomoc w dotarciu do podmiotów realizujących działania w zakresie zdrowotnym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, zawodowym, opiekuńczym, aktywizującym, towarzyszyć w załatwianiu spraw urzędowych, kontaktach społecznych, kulturalnych itp.,
• Asystenci nie sprzątają, nie gotują, nie wykonują świadczeń opiekuńczo – pielęgnacyjnych.

Osoby z niepełnosprawnościami zainteresowane korzystaniem ze wsparcia asystenckiego mogą zgłaszać się do Fundacji pod numer telefonu: 663-660-051,e-mail: izabela.angielczyk-kalata@firr.org.pl

Zaproszenie do udziału w projekcie

Formularz zgłoszeniowy

*******************************************************

#NieParkujNaNiebieskim, nie wypada

Projekt społeczny realizowany przez Naszych Mieszkańców
Pomysł, fantastyczni ludzie zaangażowani w sprawę na rzecz osób z niepełnosprawnościami i bardzo czytelny przekaz młodego człowieka na wózku dla Ciebie to zatrzymanie „tylko na dwie minuty”, ale dla mnie i mojej Mamy to wielki problem.

Dziękujemy!!! Brawo WY!!!
*******************************************************
OBWIESZCZENIE


*******************************************************
REKREACJA KONNA

Fundacja Dzielna Matka w partnerstwie PCPR oraz Fundacją Lotto i PKOBP prowadzi zapisy na hipoterapię. Ilość miejsc ograniczona (10 osób).

Terminy zajęć:
30 i 29 września godz. 11.00 - Stajnia Klucz
6 października godz. 10.30 Stajnia Agmaja
13 października godz. 11.00 - Stajnia Klucz

Zgłoszenia tel.: 608 421 123 email: fundacja.dzielnamatka@gmail.com

*******************************************************


*******************************************************

Głosowanie korespondencyjne dla wyborców ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności [AUDIO]


*******************************************************
Bezpłatne zajęcia z Hipoterapii

Stajnia Platyna Legionowo- 16 września 2018 r. godzina 15.00 -18.00. Organizator Fundacja Dzielna Matka. Zapisy tel.: 608 421 123 lub fundacja.dzielnamatka@gmail.com

Zapraszamy!

*******************************************************

KLUCZ DO KOŃSKIEGO ŚWIATA

Projekt realizowany we współpracy Gminy Jabłonna z Fundacją Dzielna Matka.

Gry i zabawy a przede wszystkim radość z jazdy konnej towarzyszyły naszym małym i nieco większym mieszkańcom z niepełnoprawnością podczas wakacji organizowanych przez Gminę Jabłonna. 
Kolejny raz dzialiśmy razem z Fundacją Dzielna Matka na rzecz osób z niepełnosprawnością, dziękujemy!!!