Jesteś tutaj:

20 listopada „Gramy dla Wojtusia”

166
Czas trwania wydarzenia: od: 20.11.2021 r., godz. 09.00 do: 20.11.2021 r., godz. 20.00
20 listopada 2021 r. w hali sportowej w Chotomowie odbędzie się wydarzenie pod nazwą: Gramy dla Wojtusia - IX Turniej Urodzinowy. Podczas turnieju będą zbierane fundusze na leczenie Wojtusia- Mieszkańca Gminy Jabłonna.


„Gramy dla Wojtusia” to wydarzenie sportowe, któremu przyświeca wspaniały cel- pomoc Wojtkowi i jego rodzinie w finansowaniu kosztownego leczenia. Turniej jest wyjątkowy również z innego powodu- organizatorem jest mieszkaniec Gminy Jabłonna- Marcin Wojciechowski, który z okazji swoich urodzin nie czeka na życzenia i prezenty tylko pomaga innym.

Turniej urodzinowy odbywa się już IX raz- w tym roku celem imprezy jest zbiórka funduszy na leczenie Wojtusia- Mieszkańca Gminy Jabłonna.

Wojtuś dzięki terapii komórkami macierzystymi jest w stanie stabilnym. Mimo że nie mówi, nie stoi, nie siedzi, ma siłę utrzymać głowę, lepiej przełyka, częściej się uśmiecha i lepiej wodzi wzrokiem. Potrzebuje comiesięcznych podań komórek dzięki, którym jego choroba jest spowolniona, bez nich i pozostałych terapii m.in. widzenia, logopedy, psychologa, osteopatii, codziennej rehabilitacji, zajęć integracji sensorycznej i lekarstw Wojciech nie funkcjonuje. To wszystko wiążę się z ogromnymi wydatkami, sama terapia komórkami to wydatek przeszło 8000 zł co 4 tygodnie.

Patronem Honorowym wydarzenia jest Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski. Partnerem Turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie.

baner: IX Turniej urodzinowy Marcina Wojciechowskiego - Gramy dla Wojtusia

Regulamin oraz szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na https://fb.me/e/2EcI0NweJ