Jesteś tutaj:

Szkolenie - organizacje pozarządowe

884
Czas trwania wydarzenia: od: 14.02.2019 r., godz. 09.00 do: 14.02.2019 r., godz. 17.00
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS zaprasza na szkolenie „Organizacyjno-prawne aspekty funkcjonowania organizacji pozarządowych jako podmiotów ekonomii społecznej”, które odbędzie się 14 lutego br. w g. 09.00-17.00 w siedzibie Starostwa Powiatu Legionowskiego ul. gen. Wł. Sikorskiego 11 w Auli (parter).

Szkolenie zorganizowane zostało z myślą o organizacjach pozarządowych działających na obszarze funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński oraz osobach zainteresowanych działalnością w obszarze ekonomii społecznej. Tematyka spotkania dotyczy prawnych aspektów zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych przez osoby indywidualne i prawne, szans rozwojowych, jakie otwierają się po przekształceniu organizacji w przedsiębiorstwo społeczne, możliwości prowadzenia działalności statutowo odpłatnej lub gospodarczej, wskazania licznych źródeł finansowania działalności statutowej. Omówione zostaną też perspektywy współpracy władz powiatów z organizacjami pozarządowymi, w tym także nowe wzory ofert, wchodzące w życie 1 marca br. 

W ramach spotkania zapraszamy na ciepły poczęstunek, a także serwis kawowy. Zgłoszenia telefoniczne lub mailowe prosimy kierować do biura LGDZZ : (22) 76 40 413 lub biuro@lgdzz.pl. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.