Jesteś tutaj:

Wernisaż wystawy prac J. P. Vincent - malarstwo

569
Czas trwania wydarzenia: od: 07.11.2019 r., godz. 19.00 do: 07.11.2019 r., godz. 20.00

J.P. Vincent pochodzi z Anglii, ale mieszka i pracuje w Polsce. To tutaj ma swoje studio i tu tworzy zagadkowe prace. Artysta dopiero w późniejszym wieku rozpoczął swoją przygodę ze sztuką i jest tu widoczna zbieżność z innym Vincentem. Tych podobieństw jest sporo, jak przyjrzymy się obrazom, pełnych ekspresji, determinacji w poszukiwaniu form czy też charakterystycznego znaku pędzla na płótnie.
Współczesnej postmodernistycznej sztuce trudno jest zapomnieć o przeszłości. Historia sztuki jest coraz częściej cytowana, czy też jest inspiracją do powstawania kolejnych dzieł i tak było od dawna. W przypadku malarstwa J.P. Vincenta ważnym wydaje się nie tylko inspiracja innymi mistrzami ale sam proces twórczy. Przyglądając się bliżej tym pracom szczególnie kolorowi oraz fakturze kładzionej farby dostrzegamy intuicyjną ekspresję wypowiedzi artysty. Ciekawą propozycją jest budowanie otwartej kompozycji obrazu. Autor oddaje w nasze ręce fragment, którego rozwinięciem jest tylko, czy aż nasza wyobraźnia.
Długo czekaliśmy w Galerii Sztuki na Prostej na wystawę malarstwa, pełnego emocji, ekspresji i walki.

A tak o sobie i swojej twórczości pisze J.P. Vincent:

"I started painting, drawing and other art later in life. Having always an affinity with all art from early childhood. Once I started I immediately felt at home using my imagination and intuition, matched with physical exertion, painting and drawing and other art. I push myself and learn by doing, my works mostly evolve, changes in direction colours, themes, outline come into being as work progresses landscape, abstract, themes, portraits and other. I am allways open to ideas to work with.
I always work my way, also in other mediums."

Kurator wystawy Robert Żbikowski, listopad 2019, Galeria Sztuki na Prostej.